ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין קל - אוטו שירותי מימון בע"מ נגד שינה בנימין :

בפני כבוד ה שופט הישאם אבו שחאדה

תובעים

קל - אוטו שירותי מימון (1998) בע"מ
ע"י עוה"ד בדור

נגד

נתבע

שינה בנימין – בעצמו

פסק דין

1. התובעת היא הבעלים של רכב (להלן: "הרכב") שניזוק במהלך תאונת דרכים שבה הייתה מעורבת משאית (להלן: "המשאית") שבה נהג הנתבע. מכאן התביעה שבפניי לחייב את הנתבע לשאת בנזקיה של התובעת.

2. מטעם התובעת העיד נהג הרכב וטען שהרכב עמד בנתיב הימני בכביש ליד רמזור. לאחר שהתחלף הרמזור מאור אדום לאור ירוק, הרכב החל בנסיעה. המשאית נסעה בנתיב שמשמאלו ופגעה עם החלק הקדמי של דופן ימין שלה בחלק האחורי של דופן שמאל של הרכב.

3. למעשה, הנתבע לא הכחיש את אופן התרחשות התאונה כפי שנמסר על ידי נהג הרכב, ואף אישר את גרסתו. בפרוטוקול מיום 22.04.18 עמ' 3 ש' 22-24, הנתבע ציין את הדברים הבאים:

"לשאלת בית המשפט אני לא יודע להגיד אם בזמן המכה הרכב שלו היה יותר קדימה או הפוך. מדגים עם שני מכוניות צעצוע, בולט קדימה והרכב שלי נותר בחלק האחורי של הרכב שלו. יכול להיות שהוא נפגע בגלגל האחורי של המשאית שלי, אני לא ראיתי".

(ההדגשה שלי- ה'א'ש')

4. בנסיבות אלה, הנני קובע כי האחריות המלאה לגרם התאונה רובצת לפתחו של הנתבע וזאת בשל היצמדות של המשאית בצידה הימני לצד השמאלי של הרכב. למעשה, המשאית סטתה מנתיב נסיעתה אל תוך נתיב הנסיעה של הרכב. לאור העובדה שהמשאית פגעה בחלקה הקדמי מצד ימין עם החלק האחורי מצד שמאל של הרכב, אין מנוס מהמסקנה שרק הנתבע היה יכול למנוע את קרות התאונה אילו היה נשאר בנתיב נסיעתו. כמו כן, בכל מקרה נהג הרכב לא היה יכול לגרום לתאונה וגם לא היה יכול למנוע את התרחשותה.

5. לכתב התביעה צורפה חוות דעת שמאי שלא נסתרה על ידי הנתבע, ואשר גם לא ביקש לחקור את השמאי בחקירה נגדית כמפורט בתקנה 130א' לתקנות סדר הדין האזרחי התשמ"ד- 1984. על כן, חוות הדעת היא ראייה בעלת משקל גבוה.

6. לפיכך הנתבע ישלם לתובעת את הסכומים הבאים:

א. 4,755 ₪ בגין הנזק לרכב.

ב. 400 ₪ בגין שכר טרחת השמאי.

ג. 375 ₪ בגין אגרת בית משפט.

ד. 500 ₪ בגין שכר העד מטעם התובעת.

ה. 1,800 ₪ בגין שכר טרחת עורך דין.

7. כל הסכומים שצוינו לעיל ישולמו עד ליום 25.05.18 ולאחר מכן יישאו בהפרשי הצמדה וריבית כחוק עד למועד התשלום בפועל.

זכות ערעור תוך 45 ימים.

המזכירות תשגר העתק פסק הדין לצדדים.

ניתן היום, ט' אייר תשע"ח, 24 אפריל 2018, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: קל - אוטו שירותי מימון בע"מ
נתבע: שינה בנימין
שופט :
עורכי דין: