ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין איילון חברה לביטוח בע"מ נגד מובילי הוורדים בע"מ :

בפני כבוד ה שופט אורי גולדקורן

התובעות

  1. איילון חברה לביטוח בע"מ, ח"צ 52-0042169
  2. בלהה יורמן, ת"ז 51-839850

שתיהן ע"י ב"כ עו"ד רימון צוויג

נגד

הנתבעות

  1. מובילי הוורדים בע"מ, ח"פ 51-1476905
  2. קש חתמים בינלאומיים סוכנות לביטוח

כללי (2010) בע"מ, ח"פ 51-4466630
שתיהן ע"י ב"כ עו"ד עמית דפני

פסק דין

1. ביום 14.6.2015 התרחשה בצומת קדרים תאונת דרכים, בה היו מעורבים רכב מסוג טויוטה שבבעלות התובעת מס' 2 ואשר בוטח על-ידי התובעת מס' 1, ואוטובוס, אשר לטענת הת ובעת היה בבעלות הנתבעת מס' 1 ובוטח על-ידי הנתבעת מס' 2. בכתב ההגנה אמנם הכחישו הנתבעות את היותן הבעלים והמבטחת של האוטובוס, אולם בהודעה על מקרה התאונה, שהעתקה צורף לכתב ההגנה, נכתב כי הנתבעת מס' 1 הינה הבעלים של האוטובוס.

התובעות הגישו נגד הנתבעות תביעה בסדר דין מהיר בסך 11,634 ₪, בה טענו כי נהג האוטובוס הוא האחראי לגרימת התאונה ולנזקים שנגרמו לטויוטה. בכתב ההגנה כפרו הנתבעות בטענה זו, וטענו כי הטויוטה היא שפגעה באוטובוס, בעת שעצר בכיכר שבצומת קדרים ונתן זכות קדימה לכלי רכב אחרים.

2. בטופס ההודעה לתובעת מס' 1, שצורף לכתב התביעה, נכתב כי "מבוטחת נסעה בכביש בנתיב ימני רכב צ"ג (אוטובוס) שנסע בנתיב השמאלי ופגע ברכב המבוטחת". בטופס ההודעה על התאונה, שהעתקו צורף לכתב ההגנה, נכתבה גרסת נהג האוטובוס:

"נהגתי באוטובוס ... מכיוון עמיעד לכיוון צומת גולני. בכיכר החדשה בצומת קדרים עצרתי ונתתי זכות קדימה לרכב. לפתע הרגשתי מכה מאחור. ירדתי וראיתי פרטית נכנסה בי ...".

3. בישיבת הוכחות שהתקיימה היום העידו נהגת הטויוטה ונהג האוטובוס, ולאחר מכן סיכמו באי-כוח הצדדים טיעוניהם בעל פה.

4. באי-כוח הצדדים סיכמו טיעוניהם בעל-פה, והסמיכוני ליתן פסק דין על דרך הפשרה, לפי סעיף 79א לחוק בתי המשפט [נוסח משולב], התשמ"ד-1984. לאחר עיון בחומר שבפניי, ולאחר שהאזנתי פעם נוספת להקלטה של העדויות בישיבה שהתקיימה היום, החלטתי לדחות את התביעה.

הנני דוחה את התביעה. אינני עושה צו להוצאות.

ניתן היום, ט' אייר תשע"ח, 24 אפריל 2018, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: איילון חברה לביטוח בע"מ
נתבע: מובילי הוורדים בע"מ
שופט :
עורכי דין: