ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אולגה רזניק נגד האפוטרופוס הכללי :


לפני כבוד ה שופטת אביגיל כהן

המבקשת

אולגה רזניק
ע"י ב"כ עו"ד ענת פרטוש

נגד

המשיב

האפוטרופוס הכללי
ע"י ב"כ עו"ד גדי דרנס

החלטה

1. נראה לכאורה כי סיכויי ההליך העיקרי בהליך הערעורי אינם גבוהים, בלשון המעטה.
גם אם נלך לשיטת המבקשת ולפיה, טרם "נעדרה" בעלת הדירה בשנת 2014, אזי שולמו דמי שכירות בסך 2,000 ₪ למתווך במשך שנים רבות, אזי מהמועד שבו הודיע האפוטרופוס הכללי על קיומו של צו ניהול נכסי הנעדרת ועד היום, נראה כי לא היתה הצדקה שלא לשלם דמי שכירות למי שמנהל על פי צו בית משפט את נכסי בעלת הנכס.

2. ברור שלאחר הגשת כתב התביעה בשנת 2015 ולאור ההצעות הראויות והנדיבות שהוצעו למבקשת על ידי בית משפט ובהסכמת ב"כ התובע – המשיב, היה מקום ולו לשלם דמי שכירות חודשיים בסך 2,000 ₪ לחודש למשיב, ולא לנקוט בשיטת "שב ואל תעשה". כך שעובר ים חודש ועוד חודש. שנה ועוד שנה – מבלי לשלם דמי שכירות ולו מינימלי ים.

3. המבקשת אינה דוברת עברית. בת 94 וספק בעיני אם היא הבינה את פשר ההצעה הנדיבה שהוצעה לה.

דברי בית המשפט הועברו אליה רק דרך נכדה שנכח בדיון ויש לקוות כי באת כוחה תשכיל לנצל את פרק הזמן שעד להכרעה בהליך דנן (שלא ת נתן לפני שתוכרע הבקשה לפטור מאגרה) על מנת להגיע להסדר מול המשיב.

4. כיוון שנטען כי הפינוי אמור להתבצע ביום 22/4/18 ועד אז אין ימי עבודה, במסגרתם ניתן יהיה לקבל תגובת המשיב לבקשה, ובשים לב לגילה המופלג של המבקשת, יעוכב הפינוי הקבוע ליום 22/4/18 כנגד הפקדת סך 2,000 ₪.
הסכום נמוך ביותר לפי כל קנה מידה. הוא "מכסה" רק חודש שכירות אחד, לפי תעריף שהמבקשת טענה כי הוא היה מוסכם לפני עשרות שנים על הנעדרת.

5. המשיב רשאי להגיב לבקשה לעיכוב ביצוע עד ליום 25/4/18.
בהעדר תגובה, יעוכב הביצוע (כפוף להפקדת סך 2,000 ₪ כאמור בסעיף 4 לעיל) עד להכרעה בבר"ע.

6. המזכירות תשלח החלטה זו לצדדים.

ניתנה היום, ג' אייר תשע"ח, 18 אפריל 2018, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: אולגה רזניק
נתבע: האפוטרופוס הכללי
שופט :
עורכי דין: