ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין איי.די.איי. חברה לביטוח בע"מ נגד ניסים כהן :

בפני כבוד ה שופטת מרים קראוס

תובעות

1.איי.די.איי. חברה לביטוח בע"מ
2.מיכל הרטמן אברמוביץ
ע"י ב"כ עוה"ד אלון רוזלס

נגד

נתבעים

1.ניסים כהן
2.הראל חברה לביטוח בע"מ
ע"י ב"כ עוה"ד שמרית כהן לבל

פסק דין

פתח דבר וטענות הצדדים
לפני תביעה לפיצוי בסך 12,560 ₪ בגין נזקי רכוש שנגרמו לתובעות בעטיה של תאונת דרכים שאירעה ביום 12.2.17.
לטענת התובעות, עת רכבן נסע ישר בנתיב נסיעתו כדין, לפתע רכב הנתבעים יצא מחנייה ופגע ברכבן.
לטענת הנתבעים, רכבם עמד בעצירה מוחלטת בחניה כדין, כאשר לפתע הגיח רכב התובעות, סטה לעבר מקום עמידתו של רכב הנתבעים ופגע בו.

דיון והכרעה
בענייננו שתי גרסאות שונות וכל נהג דבק בגרסתו .
אופי הנזק ( פגיעת שפשוף, בשונה מפגיעת מעיכה) ברכב התובעות – אינו מתיישב עם נסיבות התרחשות התאונה, כפי שתיארה נהגת רכב התובעות, אלא עם נסיבות התרחשות התאונה כפי שעלו מגרסת ההגנה.
נהג רכב הנתבעים, הודה, למעשה, בחקירתו, כי בעת התרחשות התאונה, רכבו עמד כאשר חלקו השמא לי קדמי בולט לכיוון נתיב הנסיעה (ר' תמונות אשר הוצגו לעיון ביהמ"ש במהלך הדיון).
לאחר עיון בתמונות ושמיעת העדים, דומה כי נהגת רכב התובעות טעתה באומדן הדרך הפנויה לנסיעה שנהג רכב הנתבעים הואיל, בטובו, להותיר ליתר הנהגים המשתמשים ב כביש.
אכן, נוכח המפגע הבולט מצופה היה כי נהגת רכב התובעות תנקוט במשנה זהירות בנהיגתה. יחד עם זאת, ברי וברי כי מצופה היה כי נהג רכב הנתבעים יתור אחר מקום חנייה אשר יכול להכיל רכבו.
לאור המפורט מעלה, נקבע בזאת כי האחריות לקרות התאונה רובצת לפתחם של הנהגים באופן כדלקמן: 30% לנהגת רכב התובעות. 70% לנהג רכב הנתבעים.
לפיכך, נקבע כדלקמן:
הנתבעים, ביחד ולחוד, ישלמו לתובעות סך של 70% מסכום התביעה, בתוספת הפרשי הצמדה וריבית כחוק ממועד הגשת התביעה, ועד התשלום המלא בפועל.
בנוסף ישאו הנתבעים, ביחד ולחוד, בשכ"ט עו"ד בסך 1,800 ₪, ובאגרה ששולמה והכל בתוספת הפרשי הצמדה וריבית כחוק מהיום ועד התשלום המלא בפועל.
התיק ייסגר.

ניתן היום, ג' אייר תשע"ח, 18 אפריל 2018, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: איי.די.איי. חברה לביטוח בע"מ
נתבע: ניסים כהן
שופט :
עורכי דין: