ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין ליטל פרלמוטר נגד דוד אוחיון :


בפני כבוד ה שופט דניאל טפרברג

מבקשים

ליטל פרלמוטר

נגד

משיבים

  1. דוד אוחיון
  2. כונס הנכסים הרשמי מחוז ירושלים
  3. אורית נהיר (נאמן)
  4. בנק לאומי בע"מ . (נושה)
  5. ראובן הושיאר

החלטה

בפניי בקשה לתיקון פרוטוקול הדיון שנערך ביום 27.9.17 שהוגשה על ידי הנושה, במסגרתו התבקש בית המשפט לתקן את הפרוטוקול על ידי הוספת האמור בהם.

מעיון בתגובת הנאמנת והכנ"ר, עולה, כי אלו אינם נותנים את הסכמתם לבקשה לתיקון הפרוטוקול. הנאמנת טוענת שאינה זוכרת את הלך הדברים בפירוט ובדיוקי המילים אותם מציג המבקש בבקשתו ומותירים לשיקול דעת בית משפט את התיקונים המבוקשים.

סעיף 68 א(ד) לחוק בתי המשפט (נוסח משולב) התשמ"ד- 1984 קובע כי: "בית המשפט רשאי, לפי בקשת בעל דין ולאחר שנתן לשאר בעלי הדין הזדמנות לטעון את טענותיהם, לתקן רישום בפרוטוקול כדי להעמידו על דיוקו".

לאחר שבחנתי את הבקשה ותגובות הצדדים, הגעתי למסקנה כי לא ניתן להורות על תיקון הפרוטוקול על דרך הוספת כל התיקונים המתבקשים אלא לתיקונים שיפורטו להלן.

כידוע, פרוטוקול הדיון משקף את עיקרי הדברים שנאמרו בדיון ואין צורך לתמלל באופן מדויק כל מילה ומילה שנאמרת במהלכו. ראו:( עא 435/75 איר טרמו בע"מ ואחרים נ' אתרים בחוף תל אביב- יפו, 10.12.75 (פורסם בנבו),

לאחר הדיון נתבקש בית המשפט לתקן הפרוטוקול ולהוסיף משפטים ארוכים שנאמרו, שקרוב לוודאי שאם אכן נאמרו , היו מוצאים את ביטויים בפרוטוקול.
לבית המשפט לא זכור כי דברים אלו אכן נאמרו.

זאת ועוד, מעיון בבקשה לא מצאתי כי מדובר ב דברים מהותיים שתיקונם נדרש ואשר אי הענות לבקשה תביא לפגיעה בעמדת הנושה, למרות זאת כפי שצויין לעיל, אינני רואה מקום לתיקון המבוקש כאשר לא זכור כי נאמרו ואשר אינם מוצאים את ביטויים בפרוטוקול, אשר כאמור משקף את שנאמר.

בהעדר הסכמה ומשאין ביכולת לזכור האם יש בהוספתם כדי להעמיד דברים על דיוקם ומה במדויק נאמר על ידי המבקש/ ב"כ המבקש, אין מקום להיענות לבקשה מלבד לתיקון הפרוטוקול – עמוד 2 שורה 24 בדרך שירשם " אין סיבה שלא ישלם 80% משיעור החוב בתיק" במקום " אין סיבה שישלמו 80 אחוז" בהתאם להסכמת הנאמנת בסעיף 8 לתגובה.

בנוסף, אני נעתר לבקשת הנאמנת בסעיף 9 לתגובתה לתיקון טעות סופר בפרוטוקול – עמוד 4 שורה 23 במקום "5,000 ₪ " ירשם " 6,000 ₪" שעניין זה אכן זכור לבית המשפט, שכן נקבע שלקופת הכינוס יתווסף סך של 18,000 ₪ .

בנסיבות העניין, איני קובע צו להוצאות.

המזכירות תשלח ההחלטה לצדדים.

ניתנה היום, ג' אייר תשע"ח, 18 אפריל 2018, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: ליטל פרלמוטר
נתבע: דוד אוחיון
שופט :
עורכי דין: