ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין דביר יצחקי נגד מיכאל את דוד בע"מ :

בפני כבוד הרשמת הבכירה מיטל חלפון - נזריאן

תובע/משיב

דביר יצחקי

נגד

נתבעת/מבקשת
מיכאל את דוד בע"מ

החלטה

לאחר שעיינתי בבקשה למתן רשות להגן, בתצהיר הנלווה לה, לאחר חקירת נציג המבקשת ולאחר שהתרשמתי כי המחלוקת כרוכה בבירור עובדתי, מצאתי כי יש ליתן למבקש רשות להגן.
מקור המחלוקת שבפניי בתובענה לסכום קצוב, אשר הוגשה בהסתמך על חשבוניות שהונפקו על ידי המשיב, בגין עבודות שבוצעו בפרויקט. המבקשת טוענת תחילה כי אין לקבל את החשבוניות מושא התובענה כראיה בכתב ועל כן, יש לדחות את התביעה, או למצער, לבצע מחיקת כותרת. כמו כן, צירפה המבקשת הסכם להתנגדות, אשר חתומים עליו הצדדים ותוך כך, טוענת היא כי המשיב הוא אשר הפר את ההסכם ועל כן, הוא אשר צריך לפצות את המבקשת. יתרה מכך, המבקשת טוענת כי ככל שתתברר המחלוקת לגופה, יעלה כי המשיב הינו ביתרת חובה אצל המבקשת ועל כן, יש לדחות את התובענה.
כידוע, על נתבע שעותר למתן רשות להתגונן, מוטל נטל קל יחסית. הנתבע אינו נדרש להוכיח את גרסתו, אלא רק להראות הגנה אפשרית, ולוּ בדוחק, מפני התביעה. בשלב זה של בירור ההתנגדות, בית-המשפט אינו נדרש לבחינת טיב גרסת הנתבע, מהות הראיות, או מהימנות גרסת ההגנה. די בכך שהתצהיר התומך בבקשת הרשות להתגונן יגלה הגנה לכאורה, שאינה בבחינת "הגנת בדים", כדי שתינתן רשות להתגונן. אני סבורה כי המבקש עמד בנטל קל זה.

ברי כי בשלב בירור ההתנגדות, ככל שהמבקש מציג הגנה לכאורה, ואפילו הגנתו דחוקה, יהא מקום ליתן רשות להגן, ונעילת דלתו של בית המשפט תהא רק אם ברור ונעלה מספק שאין למבקש כל סיכוי להצליח בהגנתו (ראה : ע"א 544/81 קיהל בע"מ נ' סוכנות למכוניות הים התיכון, לו 3, 518).
לאור האמור, ניתנת בזאת רשות להגן.
המשך סדרי הדין ייקבעו בהחלטה נפרדת.

ניתנה היום, ג' אייר תשע"ח, 18 אפריל 2018, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: דביר יצחקי
נתבע: מיכאל את דוד בע"מ
שופט :
עורכי דין: