ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אורלי זגורי נגד גל גפן צהוב בע"מ :

18 אפריל 2018
לפני: כבוד השופטת אירית הרמל

התובעת:
אורלי זגורי

-
הנתבעת:
גל גפן צהוב (1996) בע"מ

החלטה

1. בפני בקשת הנתבעת למחיקת סעיפים מכתב התביעה והשלמת פרטים. הנתבעת מבקשת למחוק סעיפים בשל התיישנו ת, טענות קנטרניות, חסרות פירוט, בלתי דרושות וכן השלמת פרטים דרושים.

2. לאחר עיון במסמכים המצויים בתיק, להלן החלטתי בבקשה.

א. התיישנות – ה נתבעת עותרת למחיקת סעיפים בשל התיישנות כללית של תביעות שעילותיהן לפני 17.8.2010 וכן התיישנות חלק מרכיב השלמת דמי חופשה.

אשר להתיישנות כללית, יובהר כי כל סעד בנוגע לעילות תביעה הקודמות ליום 17.8.2010 – התיישן.

התיישנות השלמת תשלום רכיב חופשה –טענת הנתבעת ברורה לאור פסיקת בית הדין בע"ע 547/06 כהן נ' אנויה לפיה מאחר ובמהלך תקופת העבוד ה מותרת צבירה מוגבלת של ימי חופשה שנתית, נקבע בפסיקה כי עובד זכאי לפדיון חופשה שנצברה לזכותו בשלוש השנים המלאות האחרונות שקדמו לסיום עבודתו, בנוסף לשנת העבודה השוטפת (ע"ע 547/07 משה כהן נ' וילאם אנויה מיום 8.10.07). עם זאת מאחר ולא מדובר בפדיון חופשה אלא בהשלמת שכר והתובעת עדין הועסקה אצל הנתבעת במועד הגשת התביעה, סוגית ההתיישנות תתברר בפני המותב שידון בהליך.

3. סעיפים המכילים טענות קנטרניות, חסרות פירוט מינמלי ובלתי נדרשים: אין מקום להורות על מחיקת הסעיפים המבוקשים מכתב התביעה.
המחלוקת שבין הצדדים בנוגע לזכאות לתשלום דמי חגים, תתברר במסגרת דיון ההוכחות.
סעיפים נוספים אשר לטענת הנתבעת יש להורות על מחיקתם (סעיפים העוסקים באי מתן הודעה לעובד, עבודה בשעות נוספות, פניות ב"כ התובעת לנתבעת - בלא שנתבקש בגין כך סעד ) – אין להורות על מחיקת סעיפים אלה. לא מדובר בטענות קנטרניות או בהתבטאויות בשפה שאינה ראויה , התובעת רשאית לטעון טענותיה במסגרת כתב התביעה אף אם לא נתבקש בגינם סעד. הטענה לאי מתן הודעה לעובד, רלבנטית להליך, אף אם לא נתבע סעד בגינה.

4. השלמת פרטים דרושים – התובעת פירטה בתביעתה את אופן חישוב העמלות לשיטתה. הנתבעת הכחישה בכתב הגנתה זכאותה של התובעת לעמלות ולסכומים הנקובים. התובעת בתצהיריה תפרט כיצד חישבה את העמלות ותצרף את המסמכים הרלבנטים להוכחות טענותיה.

5. התיק ייקבע לשמיעת הוכחות בפני מותב.
עיון הדדי יושלם עד ליום 3.5.18.

6. הנתבעת תודיע מספר העדים שהיא מבקשת להעיד מטעמה עד ליום 3.5.18.
לעיון 4.5.18.

ניתנה היום, ג' אייר תשע"ח, (18 אפריל 2018), בהעדר הצדדים ותישלח אליהם.


מעורבים
תובע: אורלי זגורי
נתבע: גל גפן צהוב בע"מ
שופט :
עורכי דין: