ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מ.ס פינוי אשפה בע"מ נגד אורו יזמות והנדסה בע"מ :

בפני כבוד סגן הנשיא, השופט גיל דניאל

תובעת

מ.ס פינוי אשפה בע"מ

נגד

נתבעת

אורו יזמות והנדסה בע"מ

החלטה

ביום 15.10.2017 הגישה התובעת לביצוע 4 המחאות על סך כולל של 141,999 ₪.
בד בבד עם פתיחת תיק ההוצאה לפועל, הוטלו עיקולים על זכויות הנתבעת אצל בנק לאומי ובנק מזרחי.
מסירת האזהרה לנתבעת בוצעה ביום 28.1.2018.
ביום 6.3.2018 הגישה הנתבעת התנגדות לביצוע שטר ובקשה להארכת מועד. הנתבעת טוענת כי העיכוב בהגשת הבקשה נבע הן מעומס עבודה חריג במשרדו של ב"כ הנתבעת והן בשל העובדה כי מנהל הנתבעת שהה בחו"ל במשך מספר ימים בין 10.2.18 – 24.2.18 וכי המדובר באיחור של מספר ימים בודדים וכי לא ייגרם כל נזק לתובעת.
כן טוענת כי הותרת העיקולים על כנם יהיה בהם כדי לגרום נזק כבד לפעילותה הכלכלית, מסחרית, והעסקית של הנתבעת אשר עוסקת בתחום תכנון ועיצוב אולמות אירועים.
לגופה של ההתנגדות נטען כי בין התובעת לנתבעת לא התקיימו כל יחסים עסקיים. הנתבעת טוענת כי מקור ההמחאות בהסכם בין הנתבעת לבין חברת ע. קשת ייזום בנייה ופיתוח בע"מ, אולם ההסכם בוטל ועל חברת קשת היה להשיב לנתבעת את השקים, אולם ההמחאות לא הושבו ועל כן מנהל הנתבעת נתן הוראת ביטול להמחאות אלה.
לטענת הנתבעת, התובעת אינה אוחזת כשורה בשקים וכי קיים פגם קנייני בהמחאות הואיל ועסקת היסוד לא יצאה לפועל.
מנגד, התובעת טוענת כי לא נתן כל הסבר מדוע לתובעת אין זכות לקבל תמורה מאחר וההמחאות הועברו לידי התובעת אשר נתנה תמורה בגינן, לא ברורה יכולת הפירעון של הנתבעת וכן לא צורפה כל אסמכתא התומכת בטיעוני הנתבעת. על כן, לטענתה, יש להורות על עיכוב הליכים וביטול עיקולים רק כנגד הפקדת מלוא סכום התביעה.
בשלב ראשון, ניתן צו לעיכוב ההליכים. כעת על בית המשפט לבחון את הבקשה לביטול העיקולים הזמניים.
לאחר ששקלתי את טענות הצדדים, הגעתי לכלל מסקנה כי יש לבטל את העיקולים שהוטלו בתיק ההוצאה לפועל בכפוף להפקדת ערבויות מתאימות ו להאריך את המועד להגשת ההתנגדות עד למועד הגשתה בפועל.
מאזן הנזקים מוביל למסקנה לפיה במידה יופקדו ערבויות מתאימות אזי לא תהיה עוד הצדקה להותיר על כנם את העיקולים שהוטלו בתיק ההוצאה לפועל. לא נסתרה טענת הנתבעת לפיה עיקולים אלה מכבידים עליה הכבדה ממשית, שעה שמדובר בחברה פעילה אשר חשבון הבנק נדרש לשם פעילותה העסקית.
עם זאת, יש להבטיח את זכויות התובעת, ככל שהעיקולים יבוטלו ויימצא כי התביעה בדין יסודה והליכי ההוצל"פ יחודשו.
במצב דברים זה אני מורה על ביטול כל העיקולים שהוטלו בתיק ההוצאה לפועל על זכויות הנתבעת, לרבות ביטול כל העיקולים שהוטלו על זכויות הנתבעת בבנק לאומי ובבנק מזרחי במסגרת תיק ההוצאה לפועל מס' 510552-10-17 - בכפוף לכך שהנתבעת תפקיד בתיק ההוצל"פ ערבון או ערבות בנקאית צמודה ובלתי מוגבלת בזמן בסך של 25,000 ₪ וכן ערבות אישית של בעל המניות בתובעת בגובה מלוא החוב בתיק ההוצל"פ.
באשר להארכת המועד יש לבחון את סיכויי ההגנה על מנת לברר האם דחיית הבקשה להארכת מועד תגרום לנתבעת עיוות דין של ממש רק בשל מחדל דיוני.
בהתאם לנתונים הנמצאים בפניי, המדובר באיחור של שבוע כאשר לנתבעים יש הסבר המניח את הדעת באשר לאיחור בהגשת ההתנגדות. הסבר זה אמנם מעיד על התרשלות בהגשת ההתנגדות, אך הוא אינו מצדיק סגירת שערי בית המשפט. אף אם טענות ההגנה של הנתבעת לא פורטו באופן מניח את הדעת, עדיין מדובר בטענות הראויות לבירור במסגרת שמיעת ההתנגדות.
המועד להגשת ההתנגדות לביצוע שטר מוארך עד למועד הגשתה בפועל. הוצאות משפט בגין הגשת התגובה יילקחו בחשבון בעת סיום ההליך.
ההתנגדות נקבעת לדיון ליום 13.11.18 שעה 11:00.

ניתנה היום, כ"ד ניסן תשע"ח, 09 אפריל 2018, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: מ.ס פינוי אשפה בע"מ
נתבע: אורו יזמות והנדסה בע"מ
שופט :
עורכי דין: