ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין פ.א.א.ר. יעוץ בתכנון בניה וכבישים בע"מ נגד מועצה מקומית עוספיא :

לפני כבוד השופטים:
רון סוקול- סגן נשיא,
מנחם רניאל,
ישראלה קראי-גירון

המערערת

פ.א.א.ר. יעוץ בתכנון בניה וכבישים בע"מ
ע"י ב"כ עוה"ד ז' מועדי

נגד

המשיבה
מועצה מקומית עוספיא
ע"י ב"כ עוה"ד א' רשף

פסק דין

1. ערעור על פסק דינו של בית משפט השלום בעכו, כבוד השופטת א' זכריה, שניתן ביום 13.10.2017 בתיק 15468-11-12 ובגדרו נדחתה תביעת המערערת לתשלום שכר עבור עבודות תכנון שביצעה לטענתה עבור המשיבה.

2. בפני בית משפט קמא טענה המערערת כי ביצעה עבודות תכנון למספר פרויקטים שהוזמנו על ידי עיריית עיר הכרמל לפני פירוקה ופיצולה למועצות המקומיות עוספיא ודאלית אל כרמל. לאחר פירוקה של העיירה הגישה המערערת תביעת כנגד שתי המועצות. התביעה כנגד המועצה המקומית דאלית אל כרמל הסתיימה בפשרה וההליכים נמשכו כנגד המשיב ה בלבד. ב ית משפט קמא דחה את התביעה ועל פסק דין זה הוגש הערעור שבפנינו.

3. לאחר שהצדדים הגישו את כתבי הטענות והשמיעו את טיעוניהם, הצענו לצדדים להסכים כי בית המשפט יכריע בערעור על דרך הפשרה, בהתאם לסעיף 79א' לחוק בתי המשפט [נוסח משולב], התשמ"ד- 1984 , אך ורק בטענות בנוגע לעבודות בשלושה פרויקטים מתוך שלל הפרויקטים שנידונו בהליך בבית המשפט קמא, ובבית משפט זה; תכנון בית הספר והמנזר; תכנון הרחבת גבול השיפוט; שיקום כבישים ביער הכרמל. ה ערעור בנוגע לשאר הפרויקטים יידחה.

5. לאחר שדיון ראשון בהליך נדחה כדי לאפשר גם לראש המועצה, מר וג'יה כיוף, להשתתף בדיון ולהשמיע דבריו, הגיעו הצדדים להסכמה בהתאם למוצע דהיינינתן פסק דין על דרך הפשרה, כאשר הגבול התחתון יהיה 0 ₪, והגבול העליון יהיה סך של 375,000 ₪.

6. בהתאם להסכמה זו, ו לאחר שעיינו בכל החומר הרלוונטי ושמע נו את טענות הצדדים, הגענו לכלל מסקנה כי פסק דינו של בית משפט קמא ישונה באופן שבו תביעת המערערת נגד המשיבה תתקבל בחלקה, והמשיבה - המועצה המקומית עוספיא תשלם למערערת - חברת פא.א.ר. ייעוץ בתכנון בניה וכבישים בע"מ, לסילוק סופי מלא ומוחלט של כל המחלוקת בין הצדדים סך כולל של 320,000 ₪ .

התשלום יבוצע בתוך 45 יום ממועד המצאת פסק דין זה.

כספי הפיקדון שהופקד על ידי המערערת בקופת בית המשפט יושבו לידיה באמצעות בא כוחה.

ניתן היום, כ' ניסן תשע"ח, 05 אפריל 2018, בהעדר הצדדים.

ר. סוקול, שופט

מ. רניאל, שופט

י. קראי-גירון, שופטת


מעורבים
תובע: פ.א.א.ר. יעוץ בתכנון בניה וכבישים בע"מ
נתבע: מועצה מקומית עוספיא
שופט :
עורכי דין: