ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין קווים תחבורה ציבורית בע"מ נגד שולמית לאופר :

לפני כבוד השופט עמית אליהו קידר

התובעת:

קווים תחבורה ציבורית בע"מ

נגד

הנתבעות:

1.שולמית לאופר
2.הפניקס חברה לביטוח בע"מ

פסק דין

1. הנתבעת הינה חברה, שבכל הזמנים הרלוונטיים לתביעה, הייתה הבעלים של רכב מ"ר 81-915-14.
2. נתבעת 1, הייתה במועדים הרלוונטיים לתביעה נהגת ברכב מ"ר 74-341-51. נתבעת 2 הייתה המבטחת של רכב זה.
3. על פי הנטען בכתב התביעה, ביום 11.1.17 ברחוב יוספטל בלוד, רכב הנתבעת סטה מנתיב נסיעתו באופן מסוכן וחסר זהירות וחסם את נתיב נסיעת רכב התובעת וכתוצאה מכך פגע ברכב התובעת.
4. בכתב ההגנה נטען כי רכב הנתבעות נסע ברכב בנתיבו כדין. לפתע יצא רכב התובעת מתחנת אוטובוס, סטה אל עבר נתיב נסיעת רכב הנתבעות ופגע ברכב הנתבעות.
5. מטעם התובעת העיד מר אליעזר מולקנדוב. עד זה העיד כי עמד בתחנת אוטובוס וקלט נוסעים. כשסיים הסתכל במראה וראה מכוניות נוסעות בצד שמאל. אחת המכוניות נצמדה לרכבו וחתכה את נתיבו. העד עצר את רכבו. הנתבעת 1 סירבה למסור לו פרטים והוא הזמין משטרה והפרטים הוחלפו.
6. בחקירתו הנגדית, השיב כי התאונה ארעה לאחר נסיעה של פחות מ – 10 מטרים. העד הוסיף כי לא קיים משפך שמוביל לרכב בנתיב אחד, אלא קיימים שני נתיבים. העד הכחיש כי בגלל תנועת המשפך השתלב לנתיב הנתבעת. אף אחד מהנוסעים לא ראה את התאונה.
7. מטעם הנתבעים העידה הגב/ שולמית לאופר. בעדותה העידה כי נסעה ישר ושמעה חבטה. היא יצאה ממכוניתה וראה שמכוניתה צמודה מאוד לאוטובוס, מאוד קרוב לתחנת האוטובוס. בתמונות רואים את תחנת האוטובוס ואת המשפך.
8. בחקירתה הנגדית כשהוצגו לה תמונות, השיבה שהרכב שלה לא סטה ימינה. לאחר התאונה הרכב שלה סטה ימינה, היא חוזרת על כך שיש רק נתיב אחד. היא אינה מכירה את המקום. נסעה בו פעמים בודדות. היה נזק לרכב שלה ותקנה אותו. היא לא הגישה תביעה שכנגד.
9. ב"כ הצדדים סיכמו טענותיהם בעל פה.
10. לאחר שעיינתי בכתב הטענות ושמעתי את עדויות העדים, מצאתי כי על פי התמונות שהציגה הנתבעת, קיים במקום משפך. האוטובוס של התובעת שיצא מהתחנה שנמצאה קרובה לרכב הנתבעת היה צריך להשתלב לנתיב האחד שנוצר , בו נסעה הנתבעת. אין זה הגיוני כי רכב שנוסע ישר לככר יסטה לעבר תחנת האוטובוס. נכון הדבר כי הנתבעת לא הגישה תביעה שכנגד, בגין הנזק שנגרם לה, אך היה לה הסבר לכך.
11. מאחר שקבעתי כי נהג התובעת הוא זה שנכנס לנתיב נסיעת הנתבעת, הרי האחריות לתאונה מוטלת עליו.
12. לפיכך, אני דוחה את התביעה. אני מחייב את התובעת לשלם לנתבעות את שכר עד וכן שכ"ט עו"ד בסך 1,500 ₪.

זכות ערעור תוך 45 ימים.

ניתן היום, ט"ז ניסן תשע"ח, 1 באפריל 2018 בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: קווים תחבורה ציבורית בע"מ
נתבע: שולמית לאופר
שופט :
עורכי דין: