ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מרוואת זוהיר נגד מדינת ישראל :

בפני: כבוד השופט ח' אריאל

המבקש: מרוואת זוהיר

נגד

המשיבה: מדינת ישראל

בקשה לעיכוב ביצוע פסק-דינו של
בית המשפט העליון בירושלים
מיום 28.4.98 בע"פ 2348/98
ניתן על ידי כבוד השופטים:
י' קדמי, ט' שטרסברג-כהן, י' גולדברג

תאריך הישיבה: ו' באב תשנ"ח (29.7.98)

בשם המבקש: בעצמו

בשם המשיבה: עו"ד אלון אינפלד

בבית המשפט העליון בירושלים

החלטה

1. המבקש נדון ל4- שנות מאסר בפועל בשל עבירות הונאה וזיוף ועבירות נוספות.

2. בית משפט זה החליט לעכב את ביצוע עונשו עד 2.8.98, בהתחשב במבקש ובאשתו, באשר לבעיות הקשורות בהפרייה, אשר בינתיים הצליחה.

עתה הוא מבקש הארכת העיכוב לעוד חודשיים, כדי להיות עם האשה ולשמור על הריונה ולסייע לה בתקופה זו, בה היא זקוקה לכ- 6 שבועות לזריקה יום-יומית ולאחר מכן, כדבריו (ללא בקשה נוספת):

"...מבקש ארכה נוספת של עוד חודשיים לעזור לאשתי... דבר אשר יקל עלי להעביר ולעבור את תקופת המאסר בנחת ובשלווה נפשיים כשאני יודע שבעוד מספר חודשים יהיה לי בן שאוכל לראות ולחבק ולו מאחורי הסורגים...".

3. בא-כוח המשיבה טוען כי אין נימוק מיוחד בעניין הזריקות לפי סעיף 87(ב) לחוק העונשין תשל"ז1977-, שכן הדבר אינו בהפרייה עצמה, אלא בשמירת ההריון, או יותר נכון מתן תשומת-לב לאשה. הצורך בזריקות לאשה גם הוא אינו נימוק מספיק.

4. ניראה לי, אף שישנה נימה של הגזמת-מה, בבקשתו של המבקש, כי ניתן להיעתר לבקשתו, לתקופה הקרובה לחודשיים. ניראה לי שהצורך בטיפול ראשוני באשה שבהריון הנזקקת לזריקות יום-יומית, יהווה, במקרה זה, נימוק מיוחד לפי סעיף 87(ב) הנ"ל, משהמאסר עוכב קודם לכן, לצורך ההפרייה ומשהמבקש הצהיר כי לא יבקש הארכת נוספת.

5. אשר על כן יוארך עיכוב הביצוע עד ליום 27.9.98 שעה 12:00, בתנאים שנקבעו. במועד הנ"ל יתייצב המבקש בבית המשפט המחוזי לריצוי עונשו.

ניתנה היום, ו' באב תשנ"ח (29.7.98).


העתק מתאים למקור
שמריהו כהן - מזכיר ראשי
98023480.S08/אמ


מעורבים
תובע: מרוואת זוהיר
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: