ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין ואיל מחמוד מחמד נגד שר הפנים :


בתי המשפט

בית המשפט המחוזי בירושלים

בשבתו כבית משפט לעניינים מינהלים

עתמ 000303/06

לפני:

כבוד השופט משה סובל

תאריך:

25/01/2008

1. ואיל מחמוד מחמד על קסאם

2. וסאם סעיד עבאסי

3. מוחמד אסחאק עודה

4. עלאא אלדין עבאסי

בעניין:

העותרים

אנדרה רוזנטל

ע"י ב"כ עו"ד

נ ג ד

שר הפנים

המשיב

ע"י פרקליטות מחוז ירושלים

החלטה

עתירה זו מכוונת נגד החלטתו של שר הפנים לבטל את רישיון ישיבת הקבע בישראל של העותרים, מחמת חברותם בחוליית טרור שביצעה שורה ארוכה של פיגועים קטלניים בהם נהרגו עשרות ישראלים ונפצעו רבים נוספים. בהחלטת השר נאמר כי פעילות זו של העותרים מהווה מעשה מובהק של הפרת אמונים למדינה, וכי בכך קמה עילה לביטול רישיון ישיבת הקבע מכוח סמכות השר בסעיף 11 לחוק הכניסה לישראל, תשי"ב-1952. העותרים טוענים כי סעיף זה אינו מסמיך את שר הפנים לבטל רישיון לישיבת קבע בעילה של הפרת אמונים למדינה, וכי מכל מקום שיקולי השר בהחלטה שקיבל בעניינם היו זרים.

בפני בית המשפט הגבוה לצדק תלויה ועומדת עתירה עקרונית בשאלת סמכותו של שר הפנים לבטל רישיון לישיבת קבע בישראל בעילה של הפרת אמונים למדינה (בג"ץ 7803/06). אותה עתירה הוגשה בתחילה לבית משפט זה והועברה בהסכמת הצדדים לדיון בבית המשפט הגבוה לצדק בהתאם לסעיף 6 לחוק בתי משפט לענינים מינהליים, תש"ס-2000. במקרה הנדון שם החליט שר הפנים לבטל רישיון לישיבת קבע בישראל של ארבעה תושבי מזרח ירושלים, מחמת פעילותם במוסדות ארגון החמאס וחברותם מטעם הארגון בממשלה הפלסטינית היושבת ברמאללה.

בהחלטתו מיום 25.12.06 הכיר בית המשפט העליון בכך שהעתירה המתבררת בפניו הנה בעלת אופי עקרוני, והתיר לפיכך את צירופם לעתירה של האגודה לזכויות האזרח ושל ארגון עדאלה כידידי בית המשפט "לאור ההיבטים העקרוניים הכלליים העולים בעתירה זו, מעבר לעניינם הפרטני של העותרים".

בתיק שלפנינו מתעוררת אותה שאלה עקרונית המתעוררת בבג"ץ 7803/06, לאמור: שאלת הסמכות ואופן הפעלת שיקול הדעת של שר הפנים בביטול רישיון לישיבת קבע בישראל בשל הפרת אמונים למדינה מצד בעל הרישיון, הבאה לידי ביטוי בזיקתו לפעילות או להתארגנות טרור.

לפיכך יש מקום להמתין בתיק שלפנינו עד למתן פסק דינו של בית המשפט העליון בשאלה עקרונית זו.

התיק יובא בפניי למעקב ביום 1.6.08. אם פסק הדין בבג"ץ 7803/06 יינתן קודם לכן, יודיעו על כך הצדדים.

ניתנה היום י"ח בשבט תשס"ח (25 בינואר 2008) בהעדר הצדדים.

המזכירות תמציא ההחלטה לב"כ הצדדים.

משה סובל, שופט