ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין בן זקן אמיר נגד בן זקן טלי :

בפני: כבוד השופטת ט' שטרסברג-כהן

המבקש: בן זקן אמיר

נגד

המשיבים: 1. בן זקן טלי
2. בן זקן ריקי (קטינה)
3. בן זקן שלום (קטין)

בקשת רשות ערעור על החלטת בית המשפט
המחוזי בבאר-שבע מיום 11.5.98 בש"א
129/98 בעמ' 102/98 שניתנה על ידי
כבוד הרשמת ר' יפה-כץ

בבית המשפט העליון

החלטה

1. המבקש הוא בעלה של המשיבה 1 ואבי ילדיהם הקטינים, המשיבים 2-3.
בין המבקש והמשיבה 1 מתנהלים הליכי גירושין. כנגד המבקש ניתן על ידי בית המשפט לענייני משפחה בבאר-שבע, פסק דין המחייבו בתשלום מזונות ומדור ילדיו.

המבקש הגיש ערעור על פסק הדין ובקשה לפטור מאגרה. הבקשה לפטור מאגרה נדחתה בהחלטה מיום 20.1.98 והוא חוייב בתשלום תוך 7 ימים. לפי הטענה התקשה המבקש בהשגת הכספים ושילם את האגרה רק ב- 23.2.98. הוא טען (באופן שאינו מתיישב עם הטענה הקודמת), כי ביצע את התשלום באיחור בטרם נודע לו שבקשתו לפטור מאגרה נדחתה.

רשמת בית המשפט המחוזי בבאר-שבע החליטה למחוק את הערעור עקב אי תשלום האגרה במועד וציינה כי החלטת המחיקה התקבלה במשרד בא כוחו של המבקש ב- 22.1.98. על כך בקשת רשות הערעור שבפנינו.

2. הצעתי למשיבים להסכים להחזרת הערעור לרשימת הערעורים לאחר ששולמה האגרה וכפוף לתשלום הוצאות על ידי המבקש באופן שיהיה לו יומו בבית המשפט של ערעור. אולם המשיבים דחו הצעה זו. באת כח המשיבים ציינה, כי המבקש נוהג בזלזול במערכת המשפט ועושה דין לעצמו: הוא לא ביקש הארכת מועד מראש כדי שיהא בידו זמן להשיג את הכספים הדרושים לתשלום האגרה; הערעור עצמו הוגש באיחור וללא קבלת אורכה מבית המשפט המחוזי; גם בקשת רשות הערעור לבית משפט זה הוגשה באיחור וללא קבלת אורכה. כמן כן, סיכויי הערעור קלושים שכן המערער חוייב בתשלום מזונות בסך 1,700 ש"ח לחודש עבור המשיבים 3-2 וכן בתשלום עבור מדורם.

3. במצב דברים זה, אינני רואה מקום להתערב בהחלטת בית המשפט המחוזי. הבקשה נדחית. אין צו להוצאות.

ניתן היום, כ"ו באב התשנ"ח (18.8.98).

ת

העתק מתאים למקור
שמריהו כהן - מזכיר ראשי
98034930.J04


מעורבים
תובע: בן זקן אמיר
נתבע: בן זקן טלי
שופט :
עורכי דין: