ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מגדל חברה לביטוח בע"מ נגד יוסף בן מוהא :

בפני כבוד ה שופט אהרון שדה

תובעים

מגדל חברה לביטוח בע"מ

נגד

נתבעים

1.יוסף בן מוהא
2.כלל חברה לביטוח בע"מ

פסק דין

לפני 2 תביע ות, האחת תביעת מגדל לתשלום סך 4,713 ₪ והשנייה תביעת א. אדיר הסעות ומוניות בע"מ לתשלום 7,865 ₪, סכומים המהווים לטענת התובע ות נזק והוצאות בהן נשאו עקב תאונת דרכים בה היו מעורב ים רכב יהן ביום 23.4.14 ב רחוב ברק שבקריית מוצקין.

לגרסת הנהגת ברכב המבוטח, הגב' הראל כרמית, היא יצאה בנסיעה לאחור מחניית ביתה, כשהגיעה לשפת הכביש עצרה, וידאה כי הכביש פנוי והחלה לצאת ולהתיישר, כאשר ביקשה לנסוע קדימה הרימה ראשה וראתה את המונית בה נהג מר בן מוחא מתקרבת במהירות ו פוגעת ברכבה ואז על תה המונית על המדרכה מימין.

מטעם מגדל הגיעה להעיד גם שכנתה של גב' הראל, הגב' ברקן שחיזקה את עדות גב' הראל למעט בנקודה קריטית אחת והיא מצב רכבה של גב' הראל ברגע התאונה שכן הגב' ברקן ציינה שהיא הייתה ממוקדת במונית אך לא יכולה לומר בדיוק עד כמה התיישרה גב' הראל עם רכבה.

גב' הראל וגב' ברקו טענו כי רכבה של גב' ברקן לא חסם את שדה הראיה של גב' הראל.

לגרסת מר בן מוחא , רכבה של גב' הראל יצא מחניה בנסיעה לאחור, הפתיע אותו וחסם את נתיבו והוא ניסה למנוע את התאונה , הסיט את ההגה ימינה ועלה על המדרכה ברם בכל זאת ארע מגע בין דופן ודלתות המונית השמאליים לחלק האחורי ימני ברכבה של גב' הראל.

העדים סימנו על תמונות הרחוב את מיקום הרכבים בעת ואחרי התאונה, הצדדים הגישו תמונות של מוקדי הנזק ברכבם והסכימו לדיון על דרך הפשרה.

לאחר שנתתי משקל לעדויות, לראיות, לטענות ולתמונות מיקום הנזקים ברכבים המעורבים, הנני פוסק כדלקמן:

בתיק 40796-07-17 ישלמו הנתבעים מר בן מוחא וכלל חברה לביטוח, יחד ולחוד, למגדל סך 1900 ₪ בצירוף הוצאות חלקיות בסך 600 ₪ ובצירוף שכ"ט עו"ד בסך 1800 ₪ כולל מע"מ.

בתיק 47979-10-17 תשלמנה הנתבעות, גב' הראל ומגדל, יחד ולחוד, לא. אדיר הסעות ומוניות בע"מ סך 4700 ₪ בצירוף הוצאות בסך 400 ₪ ובצירוף שכ"ט עו"ד בסך 1800 ₪ כולל מע"מ.

הסכומים ישולמו תוך 45 ימים שאם לא כן יישאו הפרשי הצמדה וריבית כחוק מהיום ועד לתשלום בפועל.

נוכח הדרך הדיונית שנבחרה, בשני התיקים ניתן פטור מתשלום אגרה שנייה וככל ששולמה היא תוחזר באמצעות ב"כ.

ניתן היום, ד' אדר תשע"ח, 19 פברואר 2018, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: מגדל חברה לביטוח בע"מ
נתבע: יוסף בן מוהא
שופט :
עורכי דין: