ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין Mohamed abdalla said נגד עידן - השמת עו"ז בענף הבניה בע"מ :

18 פברואר 2018
לפני: כבוד השופט אלעד שביון

התובע:
Mohamed abdalla said
ע"י ב"כ עו"ד דניאל ועקנין
-
הנתבעים:

  1. עידן - השמת עו"ז בענף הבניה בע"מ
  2. ירון סולמי
  3. דניה סיבוס כח אדם בע"מ

הנתבעת 3 ע"י ב"כ עו"ד רן חלו

החלטה

1. בפני בקשת התובע לתיקון כתב התביעה ובקשת הנתבעת 3 להעברת ההליך לדיון בסדר דין רגיל.

2. בתאריך 8.2.18 הגישה הנתבעת 3 כתב הגנה ובמקביל הגישה בקשה להעברת ההליך לדיון בסדר דין רגיל. מנגד, התובע הגיש עוד באותו יום "בקשה להחלפת הנתבעת 3 בשל טעות כנה" שנגרמה לטענת התובע בשל טעות אנוש עקב שמות דומים של הנתבעת 3 והנתבעת שצירופה מבוקש – דניה סיבוס בע"מ. במסגרת הבקשה עתר התובע שלא לחייבו בהוצאות משפט או לחילופין לדחות את תשלום ההוצאות לסיום ההליך. הנתבעת 3 ציינה בתגובה, כי יש לדחות את התביעה כנגדה ולחייב את התובע בהוצאות משפט כבר בשלב זה לנוכח סיום ההליכים כנגדה. לגרסת הנתבעת 3 התובע לא פעל בשקידה ראויה עת הכין את כתב התביעה ולא עמד בנטל הבסיסי לנסח את כתב התביעה כראוי.

3. לאחר שעיינתי בבקשות ובתגובות השונות להלן החלטתי.

4. לעניין תיקון כתב התביעה – לנוכח טענות הצדדים כמפורט לעיל ובהתחשב בשלב המוקדם של ההליך, מצאתי להתיר לתובע לתקן את כתב התביעה. במסגרת זו תימחק התביעה כנגד הנתבעת 3 (דניה סיבוס כח אדם בע"מ) ותצורף נתבעת נוספת – דניה סיבוס בע"מ (להלן – הנתבעת הנוספת).

א. התובע יגיש כתב תביעה מתוקן הכולל את הנתבעת הנוספת עד ליום 1.3.18. העתק מכתב התביעה המתוקן והחלטה זו יימסרו לנתבעים 1-2 ולנתבעת הנוספת עד ליום 15.3.18 והעתק מאישורי המסירה יוגש לביה"ד עד ליום 22.3.18.

ב. הנתבעים 1-2 והנתבעת הנוספת יגישו כתב הגנה מטעמם בתוך 15 ימים ממועד קבלת כתב התביעה המתוקן והחלטה זו, שאם לא כן עשוי ביה"ד ליתן כנגדם פסק דין על יסוד כתב התביעה המתוקן בלבד.

ג. התובע יישא בהוצאות הנתבעת 3 בסך 1,200 ₪ שישולמו בתוך 30 ימים וזאת ללא כל קשר להמשך ניהול ההליכים בתיק.

5. לעניין הבקשה להעברת ההליך לדיון בסדר דין רגיל – בהתחשב בהחלטה המורה על תיקון כתב התביעה ומחיקת התביעה כנגד הנתבעת 3 (אשר הגישה את הבקשה), נראה כי בשלב זה הדיון בבקשה התייתר. לאחר הגשת כתב התביעה המתוקן וככל שתוגש בקשה להעברת ההליך לדיון בסדר דין רגיל, היא תיבחן לגופה.

6. בנסיבות העניין הדיון הקבוע ליום 19.2.18 מבוטל.

7. התיק יועבר לעיוני ביום 2.3.18.

ניתנה היום, ג' אדר תשע"ח, (18 פברואר 2018) בהעדר הצדדים ותישלח אליהם.


מעורבים
תובע: Mohamed abdalla said
נתבע: עידן - השמת עו"ז בענף הבניה בע"מ
שופט :
עורכי דין: