ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין פואד ח'ניפס נגד רעד חמד :

בפני כבוד השופט ג'מיל נאסר, שופט בכיר

תובע

פואד ח'ניפס

נגד

נתבעים

  1. רעד חמד
  2. בדר חמד
  3. מוסא חסן

החלטה

נושא המחלוקת הוא רכב מסוג מזארטי מספר רישוי 94-359-72 שנת ייצור 2011 (להלן: "הרכב") . הרכב רשום נכון להיום על שמו של הנתבע מס' 3.

בפניי עתירת התובע למתן צו מניעה זמני אשר יורה לנתבע מס' 3 שלא לבצע העברת בעלות כלשהי ברכב עד להכרעה סופית בתביעה.

לאחר הגשת הבקשה לסעד זמני וכן הגשת תגובה בכתב, הופיעו הצדדים ובאי כוחם לדיון אשר התקיים היום בפניי.

התובע הינו סוחר רכב וכך הם הנתבעים 1+2. הנתבע מס' 3 הוא תושב כפר דיר אל אסד והוא אביו של סמיר מוסא, אשר על פי הנטען הוא שותף עסקי של הנתבעים 1+2.
התובע טוען כי בחודש ינואר 2017 ביקשו ממנו הנתבעים 1+2 להעמיד במגרש שלהם רכב יוקרה לשם מכירתו וקבלת דמי תיווך. התובע עשה כן והמציא את הרכב לחזקת הנתבעים מס' 1+2. רק בחלוף מספר חודשים הבחין התובע כי הרכב לא נמצא במגרש. כאשר שאל התובע לפשר היעלמות הרכב, הוא נענה בתשובות מתחמקות מצדם של הנתבעים 1+2. במהלך חודש יולי 2017 גילה התובע לראשונה כי הרכב נרשם על שמו של הנתבע מס' 1 באמצעות ייפוי כוח מזויף אשר נמסר בזמנו על ידי התובע על מנת להעביר בעלות בגין רכב אחר. בעקבות כך, הסכימו הנתבעים 1+2 למסור בידי התובע שיק ביטחון על סך 375,000 ₪ משוך על חשבונו של הנתבע מס' 1, דבר שמבסס את טענות התובע שהרכב נלקח מידיו במרמה ותוך זיוף מסמכים. לאחר מכן, התברר כי הנתבעים 1+2 העבירו את הבעלות על הרכב על שמו של הנתבע מס' 3 שהוא אביו של סמיר מוסא, אשר קשור באופן עסקי עם הנתבעים 1+2.

הנתבעים כופרים באופן מוחלט בטענות התובע. על פי טענתם, לא בכדי מוגשת הבקשה לסעד זמני בשיהוי ניכר, שכן טענות התובע מתייחסות לאירוע מחודש 1/17, דהיינו מלפני שנה. זאת ועוד, גם לשיטת התובע, הוא גילה כי הבעלות על הרכב הועברה תוך כדי זיוף מסמכים עוד בחודש 7/17 וחרף זאת, המתין עם תביעתו עד ל – 1/18. לגופו של עניין, טוענים הנתבעים כי התובע מכר את הרכב בתמורה מלאה לנתבע מס' 1 בסך 495,000 ₪ כאשר סכום זה שולם בחלקו בכסף מזומן (120,000 ₪) והיתרה בתשלומים. אמנם, לא נערך ז יכרון דברים בכתב בגין עסקה זו אך המדובר בהתנהלות עסקית רחבה שהתובע והנתבע מס' 1 נהגו לעשות באופן שוטף. הנתבע מכר את הרכב למגרש של מהדי בכפר מכר והלה מכר את הרכב לסמיר מוסא (שגם הוא סוחר רכב) אשר החליט משיקוליו לרשום את הרכב על שם אביו (הנתבע מס' 3).

לאחר ששקלתי היטב את מלוא הנתונים בתיק ועיינתי במסמכים שהוצגו, הן כנספחים לכתבי הטענות והן במהלך הדיון, נחה דעתי, בשלב זה, לתת צו זמני המורה לנתבע מס' 3 להימנע מביצוע עסקה כלשהי ברכב הנ"ל, בין בעצמו ובין באמצעות אחרים, לרבות איסור העברת בעלות על שמו של אדם אחר.

תנאי לצו שהוריתי עליו בפסקה הקודמת הינו שהמבקש יפקיד בקופת בית המשפט סך של 50,000 ₪ תוך 10 ימים מהיום.

אדגיש כי הצו הזמני ייכנס לתוקף כבר עם מתן החלטה זו. יחד עם זאת, ככל שהסכום שקבעתי לא יופקד על ידי התובע תוך 10 ימים, ייראה הצו הזמני כמבוטל.

לעניין התיק העיקרי:
כתב הגנה יוגש תוך 30 יום מהיום.
בשולי הדברים אשוב ואמליץ לכל הצדדים (יחד עם שמות מעורבים נוספים שעלו במהלך הדיון) להיפגש לצורכי משא ומתן באופן ישיר על מנת להגיע למוצא מוסכם למחלוקת בתיק זה (שכנראה היא חלק ממחלוקת יותר רחבה).

אני קובע הוצאות בסך 3,000 ₪ אשר ישולמו בהתאם לתוצאת הדיון הסופי בתיק.

המזכירות תעביר החלטה זו לב"כ הצדדים בפקס ותוודא כי ההחלטה התקבלה ניתנה היום, ד' אדר תשע"ח, 19 פברואר 2018, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: פואד ח'ניפס
נתבע: רעד חמד
שופט :
עורכי דין: