ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין הפניקס חברה לביטוח בע"מ נגד אזברגה מחמד :

בפני כבוד הרשם הבכיר איתי רגב

תובעות

1.הפניקס חברה לביטוח בע"מ
2.חברת המשחק טיפנברון בע"מ

נגד

נתבע
אזברגה מחמד

פסק דין

תביעה זו עניינה נזק לכלי רכב, שהיו מעורבים בתאונת דרכים, אשר ארעה ביום 23.12.14 ב ראש העין. התובעות טוענות לנזקים בסך כולל של 27,707 ₪ בגין עלות תיקונים, השתתפות עצמית, ערך כינון והנחת העדר תביעות.

המחלוקת בין הצדדים היא בשאלת האחריות לקרות התאונה, וממילא להטבת הנזקים.

התובעות טוענות כי התאונה ארעה כאשר משאית הנתבע עמדה לפני משאיתן ברמזור, וכי משאית הנתבע התדרדרה לאחור ופגעה במשאיתן. לטענת התובעות הציע הנתבע לתקן את הנזק, ונהג התובעות שולל את הטענה כי הוא זה שפגע מאחור במשאית הנתבע שעמדה לפניו.
הנתבע טוען, מנגד, כי בשעה שעמד ברמזור פגע בו רכב התובעות מאחור.

לאחר ששמעתי את עדויות הצדדים, בחנתי את התרשימים המתארים את גרסאותיהם, ראיתי תמונות הנזקים שנגרמו לכלי הרכב המעורבים ומיקום הפגיעות בהם, ולאחר שכל אחד מהצדדים הציג בפני את אופן קרות האירוע, לגרסתו, באמצעות מכוניות צעצוע, אני מעדיף את גרסת התובעות - בין היתר בשל ההמנעות מהצגת ראיות הנוגעות לבירור המחלוקת – כאשר התברר שלצידו של הנתבע היה נוסע במשאית, שלא הובא לדיון, וכאשר התברר ששיחות שנערכו עם נציגי הנתבעות באשר לתיקון המשאית נערכו עם אביו של הנתבע, ואף הוא לא הובא לדיון. חזקה היא כי עד שלא הובא לדיון היה בעדותו כדי להחליש את גרסת הצד שנמנע מהבאתו, וכאשר הנתבע נמנע מלזמן לתמיכה בגרסתו שני עדים פוטנציאלים (אחד מהם אביו) הרי שחזקה זו מהווה תמיכה בגרסת התובעות.

משכך, אני קובע כי האחריות לקרות התאונה מוטלת על שכם הנתבע ועליו לשאת בתוצאות הנזקים שנגרמו.

לאור כל האמור, אני מחייב את הנתבע לשלם לתובעות סך של 23,612 ₪, וכן את אגרת התביעה בסך 378 ₪, את שכר העד בסך 350 ₪, וכן שכ"ט עו"ד בסך של 4,637 ₪.

בכפוף להצגת אסמכתא על ייקור הפרמיה בפועל יישא הנתבע בתשלום נוסף בסך 4,095 ₪ בגין ראש נזק זה.

ניתן היום, כ"ו שבט תשע"ח, 11 פברואר 2018, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: הפניקס חברה לביטוח בע"מ
נתבע: אזברגה מחמד
שופט :
עורכי דין: