ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין טנר בניה נגד סמינר כנרת אגודה :


בתי המשפט

בית משפט השלום נצרת

א 002518/06

בפני:

שופט: טאהא ערפאתכב' השופט עאטף עיילבוני

תאריך:

24/01/2008

בעניין:

טנר בניה ושיפוצים בע"מ

ע"י ב"כ

עו"ד צור חיים

התובעת

נ ג ד

1 . סמינר כנרת אגודה שיתופית חקלאית בע"מ

2 . קיבוץ כנרת

ע"י ב"כ

עו"ד ספדי אדהם

הנתבעים

נ ג ד

מדינת ישראל

ע"י ב"כ

עו"ד פרקליטות מחוז צפון

צד ג'

פסק דין

  1. בפני בקשה שהגישה התובעת להורות על מחיקת התובענה שהגישה בתיק זה. בבקשה נטען, כי מנהלת התובעת הייתה מעורבת בחודש 06/07 בתאונת אופניים קשה, שבעקבותיה נגרמו לה שברים ופריקות במרפקים, אשר חייבו אותה לעבור ניתוחים והליכי שיקום ממושכים. בשל פציעתה בתאונה, כך נטען, נמצאת מנהלת התובעת במצב שאינו מאפשר לה לטפל בתביעה ובערבויות, שהיה על התובעת להפקיד כתנאי להמשך ההליכים בתיק.
  1. הנתבעים מתנגדים לבקשה. הם טוענים, כי היה על התובעת לבקש את הפסקת התובענה ולא מחיקתה. מכל מקום הנתבעים מתנגדים למחיקת ו/או להפסקת התובענה וטוענים, כי מטרת הבקשה הינה להתחמק מהחלטת כב' השופט עיילבוני מיום 17/06/07, לפיה חויבה התובעת להפקיד בקופת בית המשפט סכום של 50,000 ₪ להבטחת הוצאות הנתבעים במידה ותידחה התביעה.
  1. מעיון במסמכים הרפואיים שצורפו לבקשה עולה, כי מנהלת התובעת אכן נפצעה באופן קשה, וככל הנראה מצבה הרפואי אינו מאפשר לה, בשלב זה, לטפל בתובענה כנדרש. בנסיבות אלה, קיימת הצדקה להפסקת התובענה בתיק, בתנאים כפי שיפורטו להלן.
  1. לאור האמור, אני מורה על הפסק התובענה בתיק זה ומחייב את התובעת לשלם לכל אחד מהנתבעים הוצאות משפט ושכ"ט עו"ד בסך 10,000 ₪ + מע"מ. סכום זה ישולם תוך 30 יום מהיום, אחרת ישא הפרשי הצמדה וריבית כחוק מהיום ועד התשלום המלא בפועל.

5. התובעת תהיה רשאית להגיש תביעה מחדש בתנאים שלהלן:

א) החלטת כב' השופט עיילבוני מיום 17/06/07, המורה לתובעת להפקיד סכום של 50,000 ₪, תחייב את התובעת בתביעה החדשה אם וכאשר תוגש.

ב) התובעת תשלם לנתבעים את סכום ההוצאות שנפסקו נגדה בפסק דין זה. אין באמור בתנאי זה כדי לפגוע בזכותם של הנתבעים להוציא פסק דין זה לביצוע, אם התובעת לא תשלם את סכום ההוצאות בתוך פרק הזמן שנקבע.

המזכירות תמציא העתקים לב"כ הצדדים.

ניתן היום, י"ו בשבט, תשס"ח (24 בינואר 2008), בהעדר הצדדים.

טאהא ערפאת, שופט

002518/06א 116 פאדיה סכראן