ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין יחזקאל שמש נגד פרקליטות המדינה :

בפני: כבוד השופט מ' חשין

המערער: יחזקאל שמש

נגד

המשיבה: פרקליטות המדינה

ערר על החלטת בית המשפט המחוזי
בתל-אביב-יפו מיום 17.8.98 בב"ש 81659/98

בבית המשפט העליון

החלטה

העורר עומד לדין לפני בית-המשפט המחוזי בת"א-יפו בעבירות של סיוע להצתה, החזקת מכשירי פריצה ונהיגה בקלות ראש. עם הגשת כתב האישום, ובהסכמת באי-כוח בעלי הדין, החליט בית-משפט קמא לשחרר את העורר בערובה ובלבד שיימצא ב"מעצר בית מלא" בבית אחיו. החלטה זו היתה ביום 10.7.98. לא יצאו אלא יומיים בלבד, ולבקשת העורר החליט בית-משפט קמא כי העורר יישב בביתה של אימו, גם זו הפעם ב"מעצר בית". עברו חלפו עוד כשבועיים ימים, וביום 27.7.98 ביקש העורר לשנות תנאי אחר מתנאי השחרור בערובה, וכי תחת עשרת אלפים ש"ח במזומן שחוייב להפקיד בבית-המשפט, ייקבעו שלושת אלפים ש"ח בלבד. בית-המשפט נעתר לבקשתו זו.

עברו שלושה שבועות נוספים, ובקשת העותר זו-הפעם היתה כי יותַר לו לצאת לעבודה מפאת מצבו הכלכלי הקשה. בית-משפט קמא סרב להיעתר לבקשה ועל כך הערר שלפנינו.

אין ממש בערר. מאז החליט בית-משפט קמא לשחרר את העותר בערובה חוזר הוא לבית-המשפט, שוב ושוב, בבקשות חוזרות ונישנות להקלה בתנאי השחרור. בקשתו היא - גם להלכה גם למעשה - כי יבוטל התנאי של "מעצר בית", ולכך לא אוכל להסכים. העבירה שהעורר עומד עליה לדין הינה עבירה חמורה ביותר ועל אף מצבו הבריאותי הקשה, מסתבר כי הדבר לא מנע אותו מנטילת חלק בביצועה. העורר נמצא ב"מעצר בית" זמן קצר יחסית, ולא נמצא לי כי חל שינוי בנסיבות מאז ההחלטה הראשונה בעניינו. אכן, אם יעבור זמן ניכר נוסף ומשפטו של העורר לא יתקדם כראוי, ניתן יהיה לשקול הקלה בתנאי שחרורו ממעצר. לא כן הוא הדין כהיום הזה.

הערר נדחה.

היום, כ"ג באלול תשנ"ח (14.9.98)

העתק מתאים למקור
שמריהו כהן - מזכיר ראשי
98055900.G02


מעורבים
תובע: יחזקאל שמש
נתבע: פרקליטות המדינה
שופט :
עורכי דין: