ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מקמילן דניאל נגד מקמילן יעקב :

בפני: כבוד הנשיא א' ברק

המבקש: מקמילן דניאל

נגד

המשיב: מקמילן יעקב

בקשת רשות ערעור על פסק דינו של בית המשפט
המחוזי בירושלים מיום 26.2.98 בע"א 4417/97
שניתן על ידי כבוד הנשיא ו' זיילר והשופטים:
י' צור, א' צ' בן-זמרה

בשם המבקש: בעצמו

בבית המשפט העליון

החלטה

בקשת רשות ערעור על החלטתו של בית המשפט המחוזי בירושלים (כבוד הנשיא ו' זילר, כבוד השופטת י' צור וכבוד השופט א"צ בן זמרה) בע"א 4417/97 מיום 26/2/98.

1. המבקש הגיש תביעה כנגד המשיב בבית משפט השלום. בתביעה טען המבקש כי הוא הבעלים והמחזיק של בית בגבעת זאב וכי השכיר במשך שנים את קומת המסד בבית למספר שוכרים. המבקש טען עוד כי במהלך חודש ספטמבר בשנת 1994 פרץ המשיב לקומת המסד וגרם נזק, בגינו תבע המבקש פיצויים בסך 5,500 ש"ח. בית המשפט דחה את תביעתו על הסף בקבעו כי קיים בין הצדדים מעשה בית דין בעניין זה וכן שימוש לרעה בהליכי משפט מצידו של המבקש. המבקש ערער על החלטת בית המשפט קמא לבית המשפט המחוזי ובע"א 404/95 קיבל בית המשפט את הערעור והחזיר את העניין לבית המשפט קמא לצורך דיון בתביעה לגופה.

2. בהחלטה לגופו של עניין דחה בית המשפט השלום את התביעה בקבעו כי המבקש לא הוכיח זכות חזקה בלעדית בקומת המסד ולא הוכיח נזק. המבקש ערער על ההחלטה לבית המשפט המחוזי אשר לא מצא לנכון להתערב בממצאי בית המשפט קמא ודחה את הערעור בקבעו כי משהמבקש אינו מחזיק בחלק המושכר, והוא אף אינו הבעלים של חלק זה, ממילא לא סבל מנזק. על פסק דין זה הוגשה הבקשה לרשות ערעור.

3. בבקשתו חוזר המבקש על עיקרי טיעוניו בערכאות קמא ולפיהם הוא הבעלים והמחזיק של הבית בגבעת זאב. כמו כן מוחה המבקש על חוסר האמון של הערכאות הקודמות כלפיו.

4. לאחר שעיינתי בבקשה ובנספחיה הגעתי לכלל מסקנה שדין הבקשה להידחות. רשות לערעור שני ניתנת אך ורק במקרה שבו מתעוררות סוגיות בעלות חשיבות משפטית, חוקתית או ציבורית, החורגות מעניינם של הצדדים (ראה בר"ע חניון חיפה בע"מ נ' מצת אור (הדר חיפה) בע"מ, פ"ד לו(3) 123). המקרה הנדון לא מעורר כל סוגיה שיש בה כדי להצדיק ערעור שני בפני בית משפט זה. כל כולו סובב סביב ממצאים עובדתיים ומסקנות, הנתונים לשיקול דעתן של הערכאות קמא והנוגעים אך לסכסוך שבין הצדדים שבפני. בנסיבות אלה נחה דעתי כי אין מקום לרשות ערעור בעניין זה.

הבקשה נדחית.

ניתנה היום, כ"ג באלול התשנ"ח (14.9.98).

א
העתק מתאים למקור
שמריהו כהן - מזכיר ראשי
98024480.A06/דז/


מעורבים
תובע: מקמילן דניאל
נתבע: מקמילן יעקב
שופט :
עורכי דין: