ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין לידור מנדקי נגד נאור חממי :

בפני כבוד הרשם הבכיר איתי רגב

תובע

לידור מנדקי

נגד

נתבע
נאור חממי

פסק דין

לפני תביעה על סך 2,600 ₪.
התובע טוען כי מסר לנתבע, טכנאי טלפונים בעיסוקו, מכשיר טלפון לתיקון. מכשיר הטלפון נותר אצל הנתבע כשלושה שבועות ולאחר מכן הוחזר לתובע מכשיר טלפון אחר, שאינו שלו. הנתבע טען, על פי כתב התביעה, כי הטלפון השגוי נמסר לתובע בטעות וכי בעקבות פריצה לעסקו נגנב מכשיר הטלפון של התובע. התובע עותר להורות לנתבע לפצותו בשווי מכשיר משומש כמכשירו (1,800 ₪) וכן בגין הוצאות ועגמת נפש.
הנתבע טוען, מנגד, כי אכן, קיבל לתיקון את מכשיר הטלפון של התובע אולם מאמציו לתקנו לא צלחו עקב אופי התקלה ממנה סבל המכשיר (פגיעת מים) וזאת למרות נסיונות רבים ואף הזמנת רכיב ייעודי שנדרש לתיקון. עקב כך נמשך הליך התיקון זמן רב מהרגיל (אך לא שלושה שבועות, כפי שנטען בתביעה). בשל טעות נמסר לתובע מכשיר טלפון אחר ולאחר שהתבררה הטעות התברר עוד כי מכשיר הטלפון של התובע נגנב בפריצה שנעשתה למעבדתו של חבר של הנתבע בה נשמר מכשיר הטלפון. לטענת הנתבע סכום הפיצוי הנתבע מופרז.

מצאתי לקבל את התביעה.
אין מחלוקת כי התובע לא קיבל לידיו בחזרה את מכשיר הטלפון שמסר לידי הנתבע, וחובתו של הנתבע היתה לשמור על מכשיר הטלפון. כאשר נגנב מכשיר הטלפון מחזקתו של הנתבע, עליו להשיב את תמורתו לתובע.
יצוין כי הנתבע אמנם הציג אישור הגשת תלונה בקשר למקרה הגניבה, אולם יכול היה גם לתמוך גרסתו בעדותו של החבר שאצלו, כך נטען, נשמר מכשיר הטלפון וממנו נגנב.

התובע הציג ראיות למחיר השוק של מכשיר הטלפון – אייפון 6, כבן שנה, 64 ג"ב – ולפיהן שוויו הוא 1,700 – 2,000 ₪ (לפי מודעות באתר מכירות למכשירים משומשים). הנתבע הציג, מנגד, מודעות למכשירי אייפון 6 (ללא פירוט באשר להיקף זכרון או גיל), במצב "דרוש תיקון / שיפוץ", במחירים שבין 200 ₪ ל-800 ₪.

נוכח כל האמור מצאתי, על דרך האומדנה, לחייב את הנתבע לפצות את התובע בסכום כולל בסך 1,500 ₪. הסכום ישולם בתוך 30 יום מהיום, שאם לא כן יישא הפרשי הצמדה וריבית מיום הגשת התביעה ועד לתשלום המלא בפועל.

המבקש לערער על פסק הדין רשאי להגיש בקשה לבית המשפט המחוזי מרכז לוד בתוך 15 ימים.

ניתן היום, י"ט שבט תשע"ח, 04 פברואר 2018, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: לידור מנדקי
נתבע: נאור חממי
שופט :
עורכי דין: