ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין דניאלה שמשון נגד הובלות יונתן בן דוד בע"מ :

בפני כבוד הרשם הבכיר איתי רגב

תובעת

דניאלה שמשון

נגד

נתבעת
הובלות יונתן בן דוד בע"מ

פסק דין

תביעה זו עניינה נזק לכלי רכב, שהיו מעורבים בתאונת דרכים, אשר ארעה ביום 9.9.13 על כביש 2 ליד נתניה. התובעת טוע נת לנזקים בסך כולל של 5,893 ₪ בגין עלות תיקונים, שכר שמאי ו עגמת נפש.
המחלוקת בין הצדדים היא בשאלת האחריות לקרות התאונה, וממילא להטבת הנזקים.

התובעת טוע נת כי התאונה ארעה כאשר רכב הנתבעת פגע ברכבה מאחור לאחר שעברה מהנתיב הימני לשמאלי. לטענת התובעת עברה משאית הנתבעת אף היא לנתיב השמאלי ואז פגעה ברכבה.
הנתבעת טוענת, לעומת זאת, כי התביעה הוגשה בשיהוי ולגרסתה – החל נהג רכבה בעקיפת רכב התובעת שנסע בחוסר יציבות, וכאשר היה בעיצומה של העקיפה סטה רכב התובעת ופגע במשאית.
בדיון העידו נהגת רכב התובעת ונוסעת שהיתה ברכב, ומנגד – נהג רכב הנתבעת.
לאחר ששמעתי את עדויות הצדדים, בחנתי את התרשימים המתארים את גרסאותיהם, ראיתי תמונות הנזקים שנגרמו לכלי הרכב המעורבים ומיקום הפגיעות בהם, ולאחר שכל אחד מהצדדים הציג בפני את אופן קרות האירוע, לגרסתו, באמצעות מכוניות צעצוע, אני מעדיף את גרסתו של נהג רכב הנתבעים, אותה מצאתי כתואמת יותר לנזקי רכב התובעת ולמיקומם. לו היה רכב התובעת מספיק להשלים את מעבר הנתיב ולהתיישר לפני משאית הנתבעים, כנטען, היה מקום לפצות לפגיעה במרכז חלקו האחורי של רכב התובעת – בעוד שהפגיעה בפינה השמאלית האחורית תואמת את גרסת נהג רכב הנתבעים ולפיה סטה רכב התובעת לפני המשאית, שכבר היתה משמאלו, וחסם את דרכה.

לאור האמור, אני דוחה את התביעה, ולפנים משורת הדין – ללא צו להוצאות.
המבקש לערער על פסק הדין רשאי להגיש בקשה לבית המשפט המחוזי מרכז לוד בתוך 15 ימים.

ניתן היום, י"ט שבט תשע"ח, 04 פברואר 2018, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: דניאלה שמשון
נתבע: הובלות יונתן בן דוד בע"מ
שופט :
עורכי דין: