ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין יוסף חיים כהן נגד אלעד מרקוביץ :

בפני כבוד הרשם הבכיר איתי רגב

תובע

יוסף חיים כהן

נגד

נתבעים
1.אלעד מרקוביץ
2.שלמה תחבורה (2007) בע"מ

פסק דין

תביעה זו עניינה נזק לכלי רכב, שהיו מעורבים בתאונת דרכים, אשר ארעה ביום 9.9.16 ברחובות. התובע טוען לנזקים בסך כולל של 4,255 ₪ בגין שווי הרכב (בניכוי שרידים), שכר שמאי, עגמת נפש וטרחה, ובניכוי תשלום שבוצע על ידי הנתבעים.
הנתבעים טוענים כי אף שאין מחלוקת באשר לנסיבות התאונה ולאחריות נהג רכבם, הרי שלתובע רשלנות תורמת בשיעור 20% וסכום זה הופחת מסכום התביעה – והיתרה, כסכום שאינו שנוי במחלוקת, שולמה לתובע.

בדיון, בו העידו הנהגים, התברר כי רכב הנתבעים הגיע מהנתיב הנגדי לכיוון נסיעת התובע וביצע פניית פרסה מותרת בצומת. התובע העיד כי אף שבלם וצפר, ואף "ברח לימין" לא עלה בידו למנוע את הפגיעה ברכב הנתבעים. נהג רכב הנתבעים העיד כי המתין בטרם ביצע את פניית הפרסה על מנת לאפשר לכלי רכב שהגיעו מכיוון נסיעת רכב התובע לחלוף, וכאשר היתה דרכו פנויה החל בביצוע הפניה.

לאחר ששמעתי את עדויות הצדדים, בחנתי את התרשימים המתארים את גרסאותיהם, ראיתי תמונות הנזקים שנגרמו לכלי הרכב המעורבים ומיקום הפגיעות בהם, ולאחר שכל אחד מהצדדים הציג בפני את אופן קרות האירוע, לגרסתו, באמצעות מכוניות צעצוע, שוכנעתי כי – כטענת הנתבעים – יש ליחס לתובע רשלנות תורמת, וזאת בשים לב לכך שהגיע לצומת כאשר שדה הראיה מוגבל (בשל גדר ההפרדה שבין הנתיבים, כעולה מהעדויות) ועשה זאת במהירות שלא תאמה לתנאי הדרך, אולם כי שיעור הרשלנות התורמת שנקבע על ידי הנתבעים גבוה מהנדרש.

נוכח אי-הוכחת ראש הנזק המתייחס לעגמת נפש וטרחה אני דוחה רכיב זה של התביעה.

משכך, ולאור הסכומים המפורטים בכתב התביעה, וכאשר אני מעמיד את הרשלנות התורמת של התובע בשיעור 10%, הרי שעל הנתבעים היה לשלם לתובע סך 16,257 ₪, ובפועל שולם סך 14,308.

לאור כל האמור, אני מחייב את הנתבעים לשלם לתובע סך של 1,949 ₪, וכן את אגרת התביעה בסך 50 ₪ . כל הסכומים האמורים ישולמו תוך 30 יום, אחרת ישאו הפרשי הצמדה למדד וריבית כדין מהיום.

המבקש לערער על פסק הדין רשאי להגיש בקשה לבית המשפט המחוזי מרכז לוד בתוך 15 ימים.

ניתן היום, י"ט שבט תשע"ח, 04 פברואר 2018, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: יוסף חיים כהן
נתבע: אלעד מרקוביץ
שופט :
עורכי דין: