ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מרים ברכה נגד יאיר דמתי :

בפני כבוד השופט משה אלטר (שופט עמית)

התובעת

מרים ברכה

נגד

הנתבע

יאיר דמתי ת.ז. XXXXX163

פסק דין

1. רכבה של התובעת, מאזדה 3 מס' רישוי 86-225-56 (להלן: "המאזדה"), נפגע וניזוק בתאונת דרכים שאירעה ביום 25/1/17 באחד הצמתים בעיר כרמיאל (להלן: "התאונה").

בתאונה היה מעורב רכב סובארו מס' רישוי 16-767-23 ׁ(להלן: "הסובארו"), בו נהג הנתבע, שפגע במאזדה מאחור.

לכן הגישה התובעת את התביעה שבפניי, בה היא עותרת לחייב את הנתבע לפצותה בסכום של 10,000 ₪.

2) למעשה לא יכולה להיות מחלוקת על כך שהתאונה אירעה באשמתו הבלעדית של הנתבע, שלא שמר מספיק מרחק מהמאזדה והתנגש בו מאחור. המחלוקת היא בשאלת גובה הנזק, כאשר לטענת הנתבע הסובארו רק נגע במאזדה מאחור, אולם לא נגרם נזק.

אציין כי לא נעלמה ממני טענת הנתבע לפיה שני כלי הרכב החלו בנסיעה, משהאור ברמזור התחלף לירוק, ואז המאזדה, שנסע לפניו, בלם בהפתעה, אולם גם אם טענה זו נכונה (לגירסת התובעת הסובארו פגע במאזדה עת היה בעצירה מוחלטת בשל אור אדום ברמזור), אין בכך כדי לשנות שכן אילו שמר מרחק, כמתחייב מהוראת החוק, היה מצליח לבלום בלי לפגוע במאזדה שנסע לפניו ונעצר.

3) נשאלת השאלה מה גובה הנזק שנגרם לתובעת. כאמו ר, ביקשה התובעת לחייב את הנתבע לשלם לה סכום של 10,000 ₪. מהראיות שהובאו בפניי עולה כי התובעת פוצ תה על ידי חב' הביטוח מגדל, בה היה המאזדה מבוטח בפוליסת ביטוח מקיף וניזקה הממשי הסתכם בסכום של 1,000 ₪ בלבד (השתתפות עצמית). נזקים נוספים לא הוכחו.

למניעת ספקות הנני להבהיר כי לא נעלם ממני שבמסמך שהגישה התובעת לביהמ"ש ביום 30/1/18, אליו צירפה את אישור חב' הביטוח מגדל ובו פירוט ההפסדים שנגרמו לה כתוצאה מהתאונה, כתבה התובעת שנגרמו לה טירחה ועוגמת נפש והפסד ימי עבודה, אולם ל"נזקים" אלה אין זכר בכתב התביעה וגם לא בדברים שאמרה התובעת בישיבת יום 18/1/18. זאת ועוד, נזקים כאלה גם לא הוכחו.

4) סיכומו של דבר, אני מחייב את הנתבע לשלם לתובעת סך של 1,000 ₪, בצירוף הפרשי הצמדה וריבית כחוק מיום הגשת התביעה, 19/7/17 ועד התשלום המלא בפועל.

כביטוי למורת רוחי מהתנהלות התובעת, שהגישה תביעה בלתי מבוססת על סכום שהוא פי 10 מהנזק שנגרם לה, אינני מחייב בהוצאות. כל צד יישא בהוצאותיו.

לצדדים זכות להגיש בקשת רשות ערעור, לבית המשפט המחוזי בחיפה, תוך 15 יום מקבלת פסק הדין.

ניתן היום, כ' שבט תשע"ח, 05 פברואר 2018, בהעדר הצדדים.

למזכירות: נא לשלוח את פסק הדין לצדדים.

תקוה


מעורבים
תובע: מרים ברכה
נתבע: יאיר דמתי
שופט :
עורכי דין: