ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין גרמן קוזנצוב נגד יורי אל עבודות בניה עפר ופיתוח בע"מ :

בפני כבוד ה שופטת כרמית בן אליעזר

תובע
גרמן קוזנצוב

נגד

נתבעות
1.יורי אל עבודות בניה עפר ופיתוח בע"מ, ח.פ 513439554
2.מניב ראשון בע"מ

פסק דין

הצדדים בתיק זה, הסכימו והסמיכו את בית המשפט לפסוק בתובענה דנן על דרך הפשרה לפי שיקול דעתו, בהתאם לסמכותו לפי סעיף 79א לחוק בתי המשפט [נוסח משולב] התשמ"ד - 1984, ללא נימוקים, וזאת לאחר שהובהרו להם משמעות הפסיקה והשלכותיה.
לאחר שעיינתי בכל החומר שהוגש על ידי הצדדים לתיק בית המשפט, שמעתי את עדות הנהג ונתתי דעתי לטענות הצדדים, מצאתי לקבוע, כי הנתבעות אחראיות לנזק שנגרם לתובע, אולם יש לקבוע אחריות תורמת של התובע בשיעור של 25%. את שיעור נזקי התובע כתוצאה מן התאונה מצאתי להעמיד על סכום כולל של 13,724 ₪ (שהם סכום הנזק עפ"י חוות דעת השמאי, 700 ₪ בגין עלות חוות דעת השמאי ו – 500 ₪ בגין נזק לא ממוני, וזאת משלא מצאתי שהוכחו נזקים נוספים) , מתוכם ישלמו הנתבעות לתובע, לסילוק מלא ומוחלט של טענותיו, סך של 10,293 ₪ , המהווים 75% מסכום הנזק המוכח, בצירוף הוצאות משפט בסך 374 ₪ בגין אגרה ושכר טרחת עו"ד בסך 1,806 ₪.

אשר לחלוקת האחריות בין הנתבעות לבין עצמן מצאתי, כי להבדיל ממישור היחסים שבין התובע לנתבעות, במישור היחסים שבין הנתבעות לבין עצמן, מהווה חלוקת האחריות שנקבעה בפסק דינה של כבוד השופטת ד"ר סורוקר בתיק תא"מ 38267/01/13 – מעשה בית דין המחייב גם בענייננו.

לפיכך אני מורה, אפוא, כי הנתבעות יישאו בסכומים האמורים בחלקים שווים.

הסכומים ישולמו בתוך 30 יום מהיום, שאם לא כן ישאו הפרשי הצמדה וריבית כדין.

ניתן היום, י"ב שבט תשע"ח, 28 ינואר 2018, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: גרמן קוזנצוב
נתבע: יורי אל עבודות בניה עפר ופיתוח בע"מ
שופט :
עורכי דין: