ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין פיליפ דוד גולדרינג נגד מדינת ישראל :


בפני כבוד ה שופטת רונה פרסון

מבקש

פיליפ דוד גולדרינג

נגד

משיבה
מדינת ישראל

החלטה

בעניין: בקשה לביטול פסק דין.

1. בפניי בקשה לביטול פסק דין שניתן בהיעדר המבקש ביום 1.11.17 (להלן: "פסק הדין").

2. במסגרת פסק הדין הורשע המבקש בעבירה של כניסה לצומת שלא בכיוון החץ שסומן בנתיב ממנו נכנס לצומת ונגזר עליו קנס בסך 600 ₪.

3. בדיון ההקראה שהתקיים ביום 17.1.17 כפר המבקש בעובדות כתב האישום. בהתאם לכך, התיק נקבע לשמיעת ראיות ליום 1.11.17 בשעה 10:30.

4. המבקש לא התייצב לדיון שמיעת הראיות.

5. המבקש טען כי נבצר ממנו להגיע לדיון מאחר והיה חולה וצירף אישור מחלה.

6. המשיבה התנגדה לבקשה וטענה כי אישור המחלה שהגיש המבקש אינו תקף עבור מוסדות משפטיים וכי אין באישור המחלה אבחנה של המחלה. טענה כי המבקש לא הצביע על עיוות דין שייגרם לו, סיכויי הגנתו וסיבה מוצדקת לאי התייצבותו. טענה כי היה על המבקש להגיש בקשת דחייה ולא לפעול על דעת עצמו.

7. לאחר ששקלתי טענות הצדדים החלטתי לקבל הבקשה בכפוף לתשלום הוצאות.

8. על פי סעיף 130(ח) לחסד"פ בית המשפט רשאי, על פי בקשת הנאשם, לבטל את פסק הדין בהתקיים אחד משני תנאים: סיבה מוצדקת לאי התייצבותו לדיון או גרימת עיוות דין כתוצאה מהותרת פסק הדין על כנו (ראו בנדון: רע"פ 9142/01 איטליא נ' מ"י, פ"ד נז(6) 793; רע"פ 7709/13 סאסי נ' מ"י, ניתן בתאריך 28.11.13).

9. אין מחלוקת כי הנאשם זומן כדין לאחר שהתיק נקבע לשמיעת ראיות בנוכחותו, אך הוא לא התייצב לדיון ולא הגיש בקשה לדחיית מועד הדיון או הודעה כלשהי בדבר מחלתו הנטענת.

10. אין די בכך שהמבקש טען בדיעבד כי נבצר ממנו להגיע לדיון בשל מחלה תוך הצגת אישור אשר אינו תקף למוסדות משפטיים, כפי שרשום בו וכאשר לא הוגשה על כל כל הודעה או בקשה טרם מתן פסק הדין בהיעדרו. יש להדגיש כי מדובר בדיון הוכחות כך שאי התייצבותו של המבקש גרמה לבזבוז זמנו של בית המשפט.

11. יחד עם זאת, המבקש העלה בדיון ההקראה מיום 17.1.17 טענות הגנה אפשריות ובנסיבות אלו אני סבורה כי יש מקום ליתן לו יומו בבית המשפט על מנת להסיר את החשש מפני עיוות דין, אולם זאת בכפוף לחיוב המבקש בתשלום הוצאות לטובת המדינה.

12. סיכומו של דבר, הריני לקבל את הבקשה ולבטל את פסק הדין, זאת בכפוף לחיוב המבקש בתשלום הוצאות לטובת המדינה בסכום של 400 ₪, אשר ישולמו על ידי המבקש עד ליום 22.2.18 שאחרת יוותר פסק הדין על כנו.

עם ביטול פסק הדין ייקבע מועד חדש לשמיעת ראיות.

המזכירות תודיע לצדדים.

ניתנה היום, י"ב שבט תשע"ח, 28 ינואר 2018, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: פיליפ דוד גולדרינג
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: