ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד שבתאי חיים :

בפני כבוד השופט הבכיר, דוד לנדסמן

מאשימה

מדינת ישראל

נגד

נאשמים

שבתאי חיים

החלטה

בפני בקשה לביטול פסק דין שניתן בהעדר המבקש ביום 08.11.17 וזאת בגין עבירה של נהיגה ברכב שלא בצדו הימני של הכביש , בניגוד לתקנה 35 לתקנות התעבורה.

במסגרת פסק הדין הטלתי על המבקש קנס בסך 250 ₪.

ב"כ המבקש העלה את נימוקיו לאי התייצבותו לדיון וכן העלה את טענות ההגנה שלו בהתייחס לעבירה המיוחסת לו.

באשר לאי התייצבותו – טען המבקש כי הגיש בקשה להישפט במועד ובחודש 07/17 פנה למרכז לפניות נהגים לברר מה עלה בגורל ה -דו"ח ושם נמסר לו כי התיק סגור, המבקש פנה למרכז לגביית קנסות ושם נאמר לו אותו הדבר (מצ"ב אישור סגירת תיקי מרכז מהמרכז לגביית קנסות). לתדהמתו של המבקש קיבל ביום 15.11.17 פסק דין שניתן בהעדרו.

בהתייחס לעבירה המיוחסת למבקש – המבקש כופר במיוחס לו ויש לו טענות הגנה טובות. לטענתו – טען בפני השוטר כי נסע בצד שמאל של הכביש מאחר והיו אבנים בצד ימין של הכביש והנהיגה במסלול השמאלי מותר אך ורק לשם עקיפה או פנייה ולכן לא ביצע כל עבירה. לפיכך יש ל אפשר למבקש יומו בבית המשפט שכן הרשעה בתיק זה תגרום לעיוות דין למבקש.

ב"כ המשיבה הביעה התנגדותה לבקשה מהטעם שההזמנה לדין הגיעה למען אותו ציין המבקש בבקשה להישפט.
כמו כן, לא יגרם כל עיוות דין בעתם הרשעתו של המבקש.

לאחר עיון בבקשה ונימוקיה, מצאתי לנכון להיעתר לבקשה וזאת לפנים משורת הדין ומהטעמים הבאים:

  1. המבקש באי הגעתו לדיון בבית המשפט הסתמך על אישור סגירת תיקי מרכז מהמרכז לגביית קנסות, הנראה לכאורה ,אישור כללי ולא מפורטים בו מספרי הדוחות. יתכן ואם המבקש היה מציין את מספר ה-דו"ח הספציפי נשוא תיק זה – היה ודאי מקבל תשובה אחרת. אך נוטה אני להאמין שהמבקש אכן הבין שתיקו נסגר – שכן לא סביר שיגיש בקשה להישפט ואחר כך ידאג לו להגיע אלא אם כן יש לו סיבה מוצדקת לכך.
  2. באשר לענישה שהוטלה על המבקש, אומנם מדובר ב-דו"ח שהמבקש קיבל בגינו קנס בסך 250 ₪ ולכאורה לא יגרם כל עיוות דין מעצם ההרשעה- אך עצם זאת שהמבקש הגיש בקשה להישפט וכן פירט את טענות ההגנה שלו בגוף בקשה זו – מלמד כי המבקש כופר בעבירה ובטוח בצדקתו ואי פתיחת שערי משפט בפניו תגרום לעיוות דין ולתחושה של אי צדק ואיבוד האמון במערכת המשפט.

לאור האמור לעיל, מורה על ביטול פסה"ד שניתן בהעדר המבקש ביום 08.11.17.
קובע התיק להקראה ליום:___________09.04.18___שעה:________09.00____

הודעה תישלח לצדדים.

ניתנה היום, י"ג שבט תשע"ח, 29 ינואר 2018, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: מדינת ישראל
נתבע: שבתאי חיים
שופט :
עורכי דין: