ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אלי טביב נגד עיריית רמת גן :

לפני כבוד השופט ק ובי ורדי, סגן נשיא
עותרים

1. אלי טביב
ע"י ב"כ עו"ד:ישרים זוהר

נגד

משיבים

1. עיריית רמת גן
ע"י ב"כ עו"ד:

2. הועדה המקומית לתכנון ובניה רמת גן
שניהם ע"י ב"כ עו"ד:חגית מנדלוביץ

החלטה

1. בקשה לעיכוב ביצוע צו ההריסה המנהלי שהוצא בשנת 2014 לתוספת בניה בשטח של כ- 12 מ"ר בנכס ברחוב עולי הגרדום 12 רמת גן (להלן-הנכס) ,נכס שהמבקש ואשתו רכשו בשנת 2014 . זאת במסגרת עתירה בה מבוקש להורות למשיבה להוציא היתר בניה לנכס לאחר שנטען שהוסר המכשול האחרון לכך לפי דרישות המשיבה 2 - אישור מפיקוד העורף, שהומצא וחרף הבטחות המשיבה ליתן היתר בניה טרם התקבלה החלטה בעניין זה אצל המשיבה 2 העומדת על הריסת תוספת הבניה , תוך הפרת הבטחה שלטונית, הפרת חובת תום לב ואכיפה בררנית.

2. לאחר שעיינתי בבקשה ובתגובות ניתן צו ביניים האוסר על הריסת תוספת הבניה עד להכרעה בעתירה .

3. אמנם , לא ניתן להתעלם מכך שקיים צו הריסה מנהלי בגין תוספת הבניה, צו שלא מבוקש לבטלו ושניתן פסק דין בערעור הפלילי בבית המשפט המחוזי ביום 1/11/17 על ידי כבוד השופטת סוקולוב שנתנה למבקש ארכה אחרונה עד ליום 20/1/18 , ברם לא ניתן להתעלם מכך שצו ההריסה המנהלי הוצא עוד בשנת 2014 ובמשך 3 שנים הסכימו המשיבות ליתן ארכה למבקש להוצאת היתר הבניה לתוספת הבניה , כאשר בשנת 2016 ניתן היתר בניה שהיה מותנה באישור פיקוד העורף שלא התקבל תוך 60 יום ולכן ההיתר פקע ,כאשר כיום התקבל אישור פיקוד העורף ולמרות זאת טרם התקבלה החלטה בבקשה להיתר שהגיש המבקש ביחד עם אישור זה , כשברי גם שאם תתקבל הבקשה להיתר על ידי המשיבה 2 או העתירה תתקבל ובית המשפט יורה על מתן היתר יתייתר הצורך בביצוע צו ההריסה המנהלי.

4. לא זו אף זו, לכאורה המשיבה 2 טרם קיבלה החלטה בבקשה להיתר שהגיש המבקש והיא מבקשת ממנו למצות את ההליכים ולחכות להחלטה זו ואף לסלק את העתירה על הסף עקב אי מיצוי ההליכים , אך מאידך מבקשת להרוס את תוספת הבניה טרם קבלת החלטה זו ולא ליתן את ההחלטה בבקשה שהגיש המבקש להיתר בטרם ייהרס המבנה שאינו בהיתר, כך שנוצר "מילכוד 22" באופן שרק לאחר שתיהרס הבניה יכול ויינתן היתר לאותה תוספת ולכאורה אין זה סביר ומן הראוי ליתן החלטה בבקשה להיתר הבניה בטרם יבוצהריסה המנהלי שכן אם יינתן ההיתר לא יהיה צורך בהריסה.

5. בנסיבות אלו, משלא ניתן לשלול את סיכויי העתירה ,מאזן הנוחות , בהתחשב באמור לעיל ובכך ששלוש שנים נעשה ניסיון להכשיר הבניה ונדחתה ההריסה בהסכמת המשיבות ואף התקבל האישור מפיקוד העורף ,מטה את הכף למתן צו ביניים בהליך המנהלי ולא להרוס כעת את הבנוי בטרם תישמע ותוכרע העתירה ,בהתחשב בכך שיש סיכוי שיינתן היתר ואם תידחה הבקשה להיתר ו/או תידחה העתירה אפשר יהיה להרוס את הבנוי .

6. המזכירות תודיע לצדדים ותקבע לדיון בעתירה בהקדם, כשבמסגרת הדיון בעתירה יוכלו המשיבות לטעון גם את טענותיהם המקדמיות.

ניתנה היום, ב' שבט תשע"ח, 18 ינואר 2018, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: אלי טביב
נתבע: עיריית רמת גן
שופט :
עורכי דין: