ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אופרייט ליס בע"מ נגד אולגב חזן :

בפני כבוד ה שופטת אדנקו סבחת- חיימוביץ

תובעים

אופרייט ליס בע"מ

נגד

נתבעים

1.אולגב חזן
2.הפניקס חברה לביטוח בע"מ

פסק דין

בפני תביעה כספית בסך 2,645 ₪ בגין נזקי פח.
הרקע ותמצית טענות הצדדים
המחלוקת בתיק זה הינה בשאלת האחריות לתאונת דרכים מיום 29.12.14, בין רכב התובעת בו נהג שאול פישמן להלן: "מר פישמן") לבין רכב הנתבעת 1, הגב' אולגה חזן (להל: "גב' חזן"), המבוטח על ידי הנתבעת 2.
רכב התובעת נפגע בכנף קדמי שמאלי.

לטענת התובעת, רכבה של גב' חזן סטה לנתיב נסיעתו של מר פישמן ופגע ברכבו.
הנתבעות טענו, כי רכב התובעת הוא שסטה לנתיב בו נסע רכב הנתבעת 1 וגרם לתאונה.

הוגש ת/1, תמונות של מקום התאונה ו- ת/2 יומן פגישות של מר פישמן לפיו היה בישיבה במשרדו ברחוב המסגר בתל אביב ומשם הגיע למקום התאונה.
כן הוגשו בבוקר הדיון אסופה של תמונות של רכב התובעת במערכת נט המשפט.
עוד הוגש נ/1 הכולל שני טפסי הודעה על התאונה שמולאו על ידי מר פישמן.

דיון והכרעה
לאחר ששקלתי את טענות הצדדים וראיותיהם, שמעתי את העדויות וראיתי את התמונות שצולמו במקום התאונה, אני קובעת 'כי נהג רכב התובעת נושא ב- 80% מהאחריות לתאונה ולתוצאותיה, והנתבעת 1 נושאת ב- 20% ממנה, וזאת מהנימוקים שיפורטו להלן.

אומר כבר עתה, כי מקובלת עלי גרסת מר פישמן לאופן קרות התאונה, כי נסע מרחוב המסגר ולא כפיש טענה גב' חזן, וכי נסע בנתיב הימני ביותר.

לא נתתי אמון בגרסתה של גב' חזן לאופן קרות התאונה.
בטופס ההודעה טענה, כי מר פישמן יצא ממפרץ תחנת האוטובוס, ניסה להשתלב לנתיב נסיעתה ופגע בה.
בעדותה בבית המשפט טענה, כי רכב התובעת הגיע מכיוון יפו ופנה ימינה, ורק אז נכנס לתוך תחנת העצירה של האוטובוס. בחקירת הנגדית הודתה, כי הבחינה ברכב התובעת לראשונה "בשניה שהוא נכנס בי"(עמ' 5 שורה 31). חרף זאת עמדה על כך שהבחינה ברכב התובעת כ"שהוא פונה" (עמ' 6 שורה 3). בהמשך הוסיפה "אני מבחינתי ראיתי אותו" (עמ' 6 שורה 12).

על בסיס גרסתו של מר פישמן אני קובעת, כי הוא האחראי העיקרי לקרות התאונה.
אף לשיטתו של מר פישמן הפגיעה ברכבים היא בשלב ששני הנתיבים מתמזגים, כל אחד מהנהגים נדרש להתחשב בשני ולכן חלוקת האחריות מטילה עליו את מרבית האשמה לקרות התאונה. מר פישמן, לפי גרסתו , נסע בנתיב הימני ביותר אשר משתלב שמאלה ו היה עליו לתת זכות קדימה לרכבים האחרים בדרך. שני הנהגים היו בנסיעה באותו כיוון ואין לגב' חזן שנסעה לשמאלו של מר פישמן כל סיבה לסטות לנתיבו, שכן הנתיב שלו הוא שמתמזג שמאלה. גב' חזן לא יכולה להמשיך בנסיעה רק בשל כך שלה זכות קדימה מבלי להתחשב בנוסעי הדרך ועל כן הוטל ה עליה אחריות בשיעור של 20%.

לאור כל האמור לעיל, אני מחייבת את הנתבעים לשלם לתובעת סך של 499 ₪ ( 20% מהנזק, שכר טרחת שמאי וירידת ערך), בצירוף ריבית והפרשי הצמדה מיום הגשת התביעה ועד ליום התשלום בפועל. כמו כן יישאו הנתבעים בהוצאות עד התובעת בסך של 400 ₪, אגרת בית משפט בסך 375 ₪ ושכר טרחת עורך דין בסך של 1,800 ₪.

זכות ערעור תוך 45 יום לבית משפט המחוזי מרכז – לוד.
המזכירות תשלח עותק פסק הדין לבאי כח הצדדים.

ניתן היום, ב' שבט תשע"ח, 18 ינואר 2018, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: אופרייט ליס בע"מ
נתבע: אולגב חזן
שופט :
עורכי דין: