ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין דפנה טוקר נגד אליהו מרדכי וויל :


בפני כבוד ה שופט מרדכי בורשטין

תובעים

  1. דפנה טוקר
  2. אליעזר חיים טוקר

ע"י ב"כ עו"ד מ. בורוס

נגד

נתבעים

  1. אליהו מרדכי וויל
  2. שרה וויל

החלטה

התובעים הגישו ביום 4.12.17 בקשה לפי תקנה 99ז(ג) לתקנות סדר הדין האזרחי, התשמ"ד-1984 (להלן:"התקנות") ל חיוב הנתבעים בהוצאות בשל אי התייצבותם לפגישת המהו"ת שנקבעה ליום 30.11.17 . בבקשה נטען שהתובעים התייצבו לפגישת המהו"ת והמתינו לנתבעים 45 דקות.

הנתבעים מאשרים בתגובתם שאכן אחרו לפגישת המהו"ת . עם זאת, הם טוענים שכאשר הגיעו למשרד המגשר, התובע כבר עזב את המקום, אף שהנתבעים עמדו בקשר טלפוני עם משרד המגשר כשהיו בדרכם לפגישה והודיעו על האיחור הצפוי . מכל מקום, טוענים הנתבעים, כי לפגישה התייצב רק התובע ללא התובעת, כך שאין מדובר בהתייצבות כדין מטעם התובעים, וממילא לא היה ניתן לקיים את פגישת המהו"ת.

בתשובה לתגובה נטען שכאמור בדיווח המגשר, הנתבעים, הם שלא התייצבו לפגישה. לעניין התייצבותם שלהם טוענים ה תובעים שלפגישה התייצב ב"כ התובעים המוסמך להגיע להסכמות בשמם, וכן התובע, בן זוגה של תובעת, המוסמך לקבל החלטות בשמה. לא ניתן נימוק בתגובה לאי התייצבות התובעת.
תקנה 99ז(א) לתקנות ק ובעת שלפגישת המהו"ת יתייצבו בעלי הדין עצמם וכי הם רשאים להתייצב גם עם עורך דינם. במקרה דנן, מסתבר שגם מטעם התובעים לא הייתה התייצבות כדין לפגישת המהו"ת שנקבעה ליום 30.11.17 . לתובעת לא ניתן פטור מהתייצבות לפגישת המהו"ת ולפיכך, בהעדרה, המגשר לא היה רשאי לקיימה.

בנסיבות אלה, בהן גם התובעים התייצבו בחסר, אין מקום לחייב את הנתבעים בהוצאות לטובת התובעים, ולפיכך, הבקשה נדחית .

המגשר דיווח לאחר פגישת המהו"ת שהתקיימה ביום 3.1.18, שהצדדים אינם מעוניינים להמשיך להליך גישור ועל כן קובע שהליכים מקדמיים יושלמו בתוך 60 יום.

לדיון ביום 29.5.17 בשעה 09:00.

ניתנה היום, י"ז טבת תשע"ח, 04 ינואר 2018, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: דפנה טוקר
נתבע: אליהו מרדכי וויל
שופט :
עורכי דין: