ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין דוד קנטור נגד רפי יהודה :

בפני: כבוד השופטת ד' דורנר

המבקשים: 1. דוד קנטור
2. יוכבד קנטור

נגד

המשיבים: רפי יהודה ואח'

בקשת רשות ערעור על החלטת בית-המשפט
המחוזי בתל-אביב-יפו מיום 18.8.98
בבש"א 106380/98 (בר"ע 200580/98)
שניתנה על-ידי כבוד השופטת ב' אופיר-תום

בית המשפט העליון בשבתו כבית משפט לערעורים אזרחיים

החלטה

המשיבים הגישו נגד המבקשים תביעה לצו מניעה להפסקת הבנייה בדירתם של המבקשים, הנמצאת מתחת לדירת המשיבים, ולצו עשה לתיקון נזקים שנגרמו לבית המשיבים ולרכוש המשותף בבניין עקב הבנייה.

בית-משפט השלום (השופט ח' אפרתי) קיבל את התביעה במלואה והורה למבקשים לחדול מביצוע עבודות הבנייה בדירתם ולתקן את הנזקים בדירתם של המשיבים וברכוש המשותף תוך פרק זמן קצוב. בית-המשפט קבע שיעור פיצויים בסך 5000 ש"ח על כל שבוע איחור בביצוע התיקון. לחלופין קבע בית-המשפט, כי המבקשים יוכלו להפקיד בקופת בית-המשפט ערובה בנקאית או מזומנים בשווי ערך עלות עבודות התיקונים, כפי שזו תיקבע על-ידי שמאי, גם זאת תוך פרק זמן קצוב. ערעורם של המבקשים על פסק-הדין נדחה על הסף בשל איחור בהגשתו.

המבקשים לא פעלו על-פי אף אחת משתי החלופות שנקבעו בפסק-הדין. משכך, פתחו המשיבים נגדם בהליך של בזיון בית-משפט - בו זכו - וכן בהליך של הוצאה לפועל לגביית הפיצויים שנקבעו בפסק-הדין על האיחור בביצוע התיקונים. במסגרת הליכי ההוצאה לפועל מונה כונס נכסים לדירתם של המבקשים והוצא נגדם צו פינוי מהדירה.

המבקשים פנו לבית-משפט השלום בבקשה להמיר את תשלום הפיצויים עקב אי ביצוע התיקונים, בהפקדת ערובה להבטחת ביצוע התיקונים, בהתאם לחלופה השנייה בפסק-הדין של השופט אפרתי. בקשתם נדחתה ועל החלטה זו הגישו בקשה לרשות ערעור לבית-המשפט המחוזי, ובמקביל, בקשה לעיכוב ביצוע הליכי ההוצאה לפועל עד להכרעה בבקשת רשות הערעור. בקשתם לעיכוב ביצוע נדחתה. מכאן בקשת רשות הערעור שבפניי.

אין לקבל את בקשת רשות הערעור.

פסק-הדין של השופט אפרתי הינו פסק-דין חלוט. בפסק-הדין נקבעו כאמור שתי חלופות. המבקשים יכלו, על פי החלופה השנייה, להמיר את ביצוע התיקונים בהפקדת ערובה לתשלום התיקונים. על-פני הדברים נראה, כי משלא בחרו בדרך זו היא אינה עומדת להם עוד, והם אינם יכולים לבחור בה כעת כתחליף לתשלום החיוב בגין האיחור בביצוע התיקונים. למעשה, כפי שציין גם בית המשפט-המחוזי בהחלטתו נשוא בקשת רשות ערעור זו, לא ברור כי היה כלל מקום להליך בו פתחו המבקשים ושבו מוגשת כעת בקשת רשות ערעור בפני בית-המשפט המחוזי. לא כל שכן, אין מקום לעכב את ביצוע הליכי ההוצאה לפועל, שאינם אלא ביצועו של פסק-הדין החלוט, עד להכרעה בהליך זה.

אשר-על-כן, בקשת רשות הערעור נדחית.

המבקשים ישלמו למשיבים הוצאות משפט בסך 10,000 ש"ח.

ניתנה היום, י"ד בחשון תשנ"ט (3.11.98)
ת
העתק מתאים למקור
שמריהו כהן - מזכיר ראשי
98052190.L03


מעורבים
תובע: דוד קנטור
נתבע: רפי יהודה
שופט :
עורכי דין: