ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד מאיר בן שמואל לוי :

בפני: כבוד הנשיא א' ברק

המערער: מדינת ישראל

נגד

המשיב: מאיר בן שמואל לוי

בקשה להעברת מקום הדיון בכתב האישום בת.פ.
360/98, מבית המשפט המחוזי בחיפה;

בבית המשפט העליון

החלטה

1. כנגד המבקש הוגש כתב אישום (ת.פ 360/98) המייחס לו תקיפה וחבלה מחמירה של שופט בית המשפט המחוזי בחיפה, השופט מ' נאמן. כתב האישום הוגש בבית המשפט המחוזי בחיפה. אולם עוד בדיון בבקשה לעצור את המשיב עד תום ההליכים (שהתקיים ביום 16.11.98) הודיעה פרקליטות המדינה, כי בכוונתה לבקש את העברת הדיון לבית משפט אחר. המשך הדיון האמור נקבע ליום 23.11.98, על מנת לאפשר מינוי סניגור למשיב.

2. ביני לביני הגישה המבקשת בקשה להעברת הדיון נגד המשיב מבית המשפט המחוזי בחיפה. זאת בשל תוכן כתב האישום ובשל העובדה שעל-פי חומר הראיות בתיק איים המשיב בעבר לא אחת על שופטי בית המשפט המחוזי בחיפה.

3. ביום 19.11.98 ביקשתי את תגובת השופט היושב בדינו של המשיב ואת תגובת המשיב לבקשה. היום התקבלה תגובת השופט ח' פיזם, לפיה עד כמה שנחוצה הסכמתו להעברת הדיון- היא ניתנת. המשיב, מצדו, לא התייחס לגוף הבקשה. ובחר להעלות שורת טענות נגד שופטי בית המשפט המחוזי בחיפה שישבו בדינו ונגד פרקליטות המדינה.

4. בנסיבות אלו, ובהתחשב בתוכנו של כתב האישום נגד המשיב, החלטתי להעביר את הדיון בת.פ. 360/98 מבית המשפט המחוזי בחיפה לבית המשפט המחוזי בתל-אביב-יפו.

המזכירות תעביר באופן מיידי העתקים מהחלטתי זו לבית המשפט המחוזי בחיפה, לפרקליטות המדינה ולמשיב, באמצעות בית המעצר בו הוא עצור כרגע.

ניתנה היום ג' כסלו תשנ"ט, (22.11.98).

א

העתק מתאים למקור
שמריהו כהן - מזכיר ראשי
98073010.A02קא


מעורבים
תובע: מדינת ישראל
נתבע: מאיר בן שמואל לוי
שופט :
עורכי דין: