ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין טמילי קלמנט נגד מדינת ישראל :

בפני: כבוד השופט מ' אילן

העורר: טמילי קלמנט

נגד

המשיבה: מדינת ישראל

ערר על החלטת בית המשפט המחוזי בתל-אביב-יפו
מיום 7.10.98 בתיק ב"ש 81886/98 שניתן על
ידי כבוד השופט ע' דוויק

תאריך הישיבה: ה' בכסלו תשנ"ט (24.11.98)

בשם העורר: עו"ד ישראל קליין

בשם המשיבה: עו"ד אורי כרמל

בבית המשפט העליון בירושלים

החלטה

המבקש שוחרר בערובה בתנאים מגבילים והם: מעצר בית במושב כרמי יוסף, בביתה של הגב' איריס ראובן, שגם ערבה לו. מעצר הבית הזה נקבע כחלופת מעצר שנתבקשה בקשר עם אישום באינוס, בכליאת שווא, בתקיפה בנסיבות מחמירות ובתקיפת שוטר. מדובר באלימות במשפחה.

הבקשה המונחת לפני היום היא, להקל בתנאי המעצר באופן שיתאפשר למבקש, שהוא חסר כל, לעבוד למחייתו, אצל משפחות באותו מושב - כרמי יוסף. הסניגור מציע למסור למשטרה רשימה של שמות המשפחות אצלן עובד המבקש באופן קבוע, אצל כל משפחה ביום אחר בשבוע.

בא כוח המדינה הציע לדחות את הדיון, כדי שהמדינה תבדוק אם היא יכולה להסכים להצעה. הנימוק שבגללו אין הסכמה מיידית הוא, שבעקרון ההיתר שלו לשהות בבית מקשה את הפיקוח על קיום תנאי המעצר.

לא ראיתי מקום לקיים דיון נוסף במועד מאוחר. הבקשה לאפשר לאדם לעבוד למחייתו נראית לי מבוססת, וכאשר כל המבוקש הוא לאפשר לעשות זאת באותו מושב, שבו הוא נתון בין כך ובין כך במעצר בית, לא נראה לי שצריך להשיב את בקשתו ריקם.

אני מחליט איפוא, כי צו מעצר הבית שניתן נגד העורר בב"ש 81886/98 של בית המשפט המחוזי בתל-אביב יעמוד בעינו, אולם אם העורר ימסור לידי המשטרה רשימה של שמות מעבידיו בתוך המושב כרמי יוסף, עם ציון הימים שבהם הוא עובד בכל אחד מן המקומות הללו, הוא יהיה רשאי לעזוב את ביתה של הגב' איריס ראובן על-מנת לגשת לאותן משפחות, ויהיה מותר לו לשהות בביתן לצורך עבודתו ולחזור לביתה של הגב' ראובן. כל זאת בתנאי שהוא יימצא בביתה של הגב' איריס ראובן החל מהשעה 20:00 בערב עד 06:00 בבוקר.

תנאי נוסף הוא שהגב' ראובן תדע בכל יום היכן המבקש נמצא באותו יום.

קבעתי את השינוי הזה בתנאי מעצר הבית לאחר שקיבלתי את הסכמתה של הגב' ראובן, הנמצאת כאן בבית המשפט. הגב' ראובן ממשיכה להיות ערבה בתנאים החדשים שקבעתי. כל זאת בהסכמתה.

התנאים החדשים הוסברו גם לעורר באנגלית.

ניתנה היום, ה' בכסלו תשנ"ט (24.11.98).

העתק מתאים למקור
שמריהו כהן - מזכיר ראשי
98070830.T01


מעורבים
תובע: טמילי קלמנט
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: