ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין עוזי גולדשטיין נגד מיכאל מלניק :

בפני: כבוד המשנה לנשיא ש' לוין
כבוד השופטת ט' שטרסברג-כהן
כבוד השופט ח' אריאל

העותר: עוזי גולדשטיין

נגד

המשיב: מיכאל מלניק

עתירה לביטול פסק-דין

העותר: בעצמו

בבית המשפט העליון

פסק-דין

1. העותר כמעביד ניהל התדיינות עם עובדו-המשיב בבית הדין האזורי לעבודה ובית הדין הארצי לעבודה. ההתדיינות סבה סביב שכר עבודה ותשלומים שונים המגיעים לעובד מן העותר. בית הדין האזורי לעבודה פסק לעובד סכומים שונים ובית הדין הארצי תיקן את פסק דינו של בית הדין האזורי על ידי הפחתת סכומים שונים מהסכום בו חוייב העותר.

2. בעתירה מבקש העותר לבטל את פסק דינו של בית הדין הארצי משום "העלמותו" של מסמך שהוגש כ-ת1/ לתיק ולא נמצא בתיק.

3. מסתבר, שהמבקש פנה בזמנו לבית הדין הארצי וכי אב בית הדין בהחלטתו מ9.98- ביקש מבא-כוח המשיב להמציא את העתק המסמך ת1/ אם הוא מצוי בידו וזה אכן הומצא על ידי בא-כוח המבקש ב1.10.98- כך שהמסמך היה בפני בית הדין לפני מתן פסק דינו ב8.11.98-.

לגופו של עניין, עולה שהמסמך נחתם על ידי אדם בשם עמוס שגב, האומר בו כי הוא מכיר את המשיב מתקופת עבודתו של המשיב במשרד רואה חשבון של העותר וכי הוא שמע לא אחת ויכוחים קולניים בין השניים בנושאי שכר ומועדי תשלום משכורת, כמו כן תאר הוא את עסוקיו של המשיב במשרדו של העותר.

4. לטענת העותר, עמוס שגב הוא יריבו, איתו הוא מתדיין בהתדיינויות קשות עד כדי תלונות במשטרה, ואותו הוא תובע בתביעות כספיות ולפיכך כתב הוא תשבחות על המשיב.

5. לבד מכך שלא עולה מפסק דינו של בית הדין כי היה למכתב זה השפעה כלשהי על פסק הדין שניתן, אין לגופו של עניין סימוכין כלשהם לכך שנגרם עיוות דין או פגיעה בעקרי הצדק או כי יצאה שגגה מלפני בית הדין בעקבות אותו מכתב ובכלל.

העתירה אינה מעלה טענה כלשהי המקימת עילה לפניה לבג"ץ בעתירה לביטול פסק-דין שניתן על ידי בית הדין הארצי לעבודה, על פי הקריטריונים שנקבעו על ידי בית משפט זה להקמת עילה כזו.

העתירה נדחית.

ניתן היום, י"ג בכסלו תשנ"ט (2.12.98).

ו פ ט

העתק מתאים למקור
שמריהו כהן - מזכיר ראשי
98076270.J01


מעורבים
תובע: עוזי גולדשטיין
נתבע: מיכאל מלניק
שופט :
עורכי דין: