ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין גיל פרמינגר נגד רון פוקס :

בקשה מס'
1

בפני כבוד השופט איל באומגרט
המבקש

גיל פרמינגר

נגד

המשיבים

  1. רון פוקס
  2. ענת אוחנה
  3. אליהו אוחנה

החלטה

1. לפניי בקשה להורות על עיכוב ביצוע פסק דין מיום 31.8.17 שניתן בת"א 41533-05-16 , ע"י בית משפט השל ום שבחיפה (להלן: "פסה"ד").

2. בקציר האומר יסופר, כי המבקש והמשיבים שכנים. המבקש הגיש תביעה לבית משפט קמא במסגרתה עתר לצו מניעה קבוע, אשר יורה למשיבים להימנע מלבצע , בבניין המגורים בו מתגוררים הצדדים , עבודות בנייה לבניית רגלי ממ"ד בקומת המסד של הבניין. כן עתר המבקש כי בית משפט קמא יורה למשיבים שלא לבנות בביתם מרפסת זיזי ת כתוספת לדירתם. בנוסף, עתר המבקש לצו אשר יורה למשיבים להסיר ארבע מצלמות שהאחרונים התקינו בבניין.

3. לאחר שבית משפט קמא בחן את הראיות וערך ביקור במקום, הוציא מלפניו את פסה"ד במס גרתו נדחתה תביעת המבקש בכל הנוגע לממ"ד והמרפסת. התביעה להסרת המצלמות התקבלה.

4. לטענת המבקש סיכויי הערעור טובים. עוד טוען המבקש כי היה והבקשה לעיכוב ביצוע פסה"ד תידחה והמשיבים יבצעו הבנייה, ייגרם נזק בלתי הפיך שלא ניתן יהיה לתקנו, היה והערעור יתקבל.

5. המשיבים מתנגדים לבקשה, טוענים כי פסה"ד מעוגן בראיות ובהלכה הפסוקה. בכל הנוגע למאזן הנוחות טוענים המשיבים כי בניית הממ"ד הינה חיונית לביטחונם.

6. ככלל פסקי דין יש לבצ ע וצד שזכה זכאי לממש את פסה"ד. אין בהגשת ערעור , כ שלעצמו, כדי לעכב את ביצוע פסה"ד. ראו לעניין זה תקנה 466 ל תקנות סדר הדין האזרחי, התשמ"ד – 1984 וכן עע"מ 3068/17 עיריית תל אביב – יפו נ' מיכקשווילי (פורסם במאגרים) , שם נקבע, בין היתר, כי " בקשה למתן סעד זמני בערעור תוכרע על פי מאזן הנוחות וסיכויי הערעור".

ההלכה הפסוקה אף קבעה כי בין שני השיקולים המנחים, כאמור, בהכרעה בבקשה לעיכוב ביצוע של פסק דין מתקיים יחס של מקבילית כוחות ו"הבכורה נתונה לשיקול של מאזן נוחות" ראו לדוגמא 8721/16 אס.פי. מוקד תקשורת בע"מ נ' אלתא (פורסם במאגרים).

8. במסגרת מבחן מאזן הנוחות השאלה אשר עומדת לנגד עיני בית המשפט היא, האם והיה והערעור יתקבל ניתן יהיה להשיב המצב לקדמותו.

לאחר בחינת כתבי הטענות, וההלכה הפסוקה דין הבקשה להתקבל. אלו הם הנימוקים:

9. בענייננו, דומה כי צורך להידרש יתר על המידה בכל הנוגע לסיכויי הערעור, הגם שדומה שאלה, אינם גבוהים.

10. באשר למאזן הנוחות, עולה כי ב התאם להוראות פסה"ד רשאים המשיבים להתחיל בבנייה משמעותית וכן נדרשת הסרת מצלמות אבטחה שהותקנו בבניין. יש מקום להלום הטענה כי היה והערעור יתקבל, יקשה מאוד להשיב המצב לקדמותו ולא יהיה מנוס מהריסת אשר נבנה . הדעת נותנת שהרס חלקים ממבנה תמיד מותרים חותם.

11. על כן, המסקנה היא כי מאזן הנוחות נוטה לטובת קבלת הבקשה וכך אני מורה.

אשר על כן, ניתן בזה צו המורה על עיכוב ביצוע מלוא פסה"ד נשוא הערעור, עד להכרעה בערעור.

על מנת להבטיח את נזקי המשיבים, הצו יכנס לתוקף לאחר שהמ בקש יפקיד במזומן או ערבות בנקאית אוטונומית בסך 25,000 ₪. המבקש רשאי להגיש לשם כך את הערבות שהופקדה בבית משפט קמא ובל בד שזו תוארך ותחול גם על ההליכים בבית משפט זה.

ניתנה היום, ט"ז חשוון תשע"ח, 05 נובמבר 2017, בהעדר הצדדים.

חתימה


מעורבים
תובע: גיל פרמינגר
נתבע: רון פוקס
שופט :
עורכי דין: