ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין נחום מירסקי נגד האחים ישראל בע"מ :

בפני כבוד השופטת מרים ליפשיץ-פריבס

התובעים

1.נחום מירסקי
2.אסתר מירסקי

נגד

הנתבע

האחים ישראל בע"מ

פסק דין

1. זוהי תביעה כספית בעילה נזיקית בגין ליקויים בדירה שבבעלות התובעים אותה הם רכשו מהנתבעת בשנת 2009.

2. התובעים טענו לאחריות של הנתבעת לנזקי רטיבות קשה בדירתם החל משנת 2009, שהנתבעת אחראית להם. הנתבעת מצידה, הכחישה קיומה של רטיבות וטענה כי דאגה לבצע תיקונים במרוצת השנים ובהכחישה גם את נזקי התובעים.

3. ביני לביני, ממועד הגשת התביעה ועד לישיבת קדם המשפט בצעה הנתבעת תיקונים בדירה מעל לדירת תובעים ולאחריהם, לא התגלתה רטיבות חוזרת בדירת התובעים כפי שעולה מהודעות הצדדים.

4. הצדדים הסכימו והסמיכו את בית המשפט לפסוק בתובענה על דרך הפשרה מכוח סמכותי לפי סעיף 79 א. לחוק בתי המשפט [נוסח משולב] התשמ"ד- 1984, ללא הנמקה ובקביעת פיצוי בסכום מינימום של 20,000 ₪ וסכום מקסימום בסך של 55,000 ₪.

5. לאחר שעיינתי בכתבי התביעה ובחוות הדעת של השמאי מטעם התובעים; בכתב ההגנה ובכתב התשובה ובחנתי את טענות הצדדים ושקלתי את הדברים בהתאם למסגרת הנורמטיבית הרלוונטית למחלוקת ושמתי לבי גם לעבודות שבצעה הנתבעת בנכס לאחר פתיחת ההליך; ובהתחשב בהסכמת הצדדים להכריע בסכסוך בדרך הפשרה במסגרתה נשלקים גם שיקולי סבירות, הוגנות וצדק, אני מחייבת את הנתבעת בפיצוי לתובעים, ביחד ולחוד, בסך של 38,000 ₪ בצרוף הפרשי הצמדה וריבית ממועד פסק הדין ועד ליום התשלום בפועל.

6. על פי הסכמות הצדדים, אני מחייבת את הנתבעת בהוצאות משפט לאגרת בית המשפט לפי החלק היחסי בהתאם לשיעור הפיצוי עליו הור יתי וכן, בהוצאות לשכ ר טרחת השמאי בסך כולל של 1,700 ₪.

7. בהתאם להסכמת הנתבעת ומבלי שיהא בכך משום הודאה באחריותה לנזק עתידי בדירת התובעים, ככל שהתובעים יגישו תביעה חדשה בגין רטיבות חוזרת בדירתם במקומות נשוא תביעתם, מניין הימים לתקופת ההתיישנות יימנה ממועד הגשת התביעה שבפני.

עותק ישלח לצדדים.

ניתן היום, ט"ז חשוון תשע"ח, 05 נובמבר 2017, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: נחום מירסקי
נתבע: האחים ישראל בע"מ
שופט :
עורכי דין: