ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין ס. ק . נגד מדינת ישראל :

לפני כבוד השופט בכיר מנחם (מריו) קליין

התובעת:

ס. ק .

נגד

הנתבעים:

  1. מדינת ישראל
  2. דב דומב
  3. ידידיה הרציג

צד ג' : 1. חיים משה רוז
2. ידידיה הרציג

צד ד' : עזבון המנוח ידידיה הרציג ז"ל

החלטה

בפניי בקשה לפטור מאגרה ממשלוח הודעת צד ד' במסגרת תביעת נזיקין.
התובעת, ילידת 1981, טוענת שבעקבות הליך הגירושין שעברה בשנת 2007 נגרמו לה נזקי גוף ונפש. היא מייחסת את נזקיה למעשים ולמחדלים של הנתבעים כתוצאה מחריגה מנוהלים ואף מעבירות פליליות או משמעתיות כפי שמשתק ף בהליך הפלילי ובהליך המשמעתי שהתנהל ו בעקבות האירועים הנ"ל.
ההליך הנוכחי החל דרכו בביהמ"ש המחוזי, אך לאחר תיקון סכום התביעה הועבר לביהמ"ש השלום. משלא הצליחו הצדדים להגיע לידי הסדר גישור (ואני מצר על כך) לא היה מנוס מלהכריע בתיק לגופו של עניין.
הנתבעת שלחה הודעות צד ג' למבקש ולנתבע מס' 6. המבקש, צד ג' 1 בתיק, שלח הודעת צד ד' לצד ג' 2 ה רי הוא נתבע 6 ובגין הודעת צד ד' זו מ תבקשת פטור מתשלום אגרה העומדת על סכום של 12,500 ₪.
לטענת המבקש יש לקבל את הבקשה מהטעם כי אמצעיו דלים, יש ל ו 8 ילדים כאשר 2 מהם עדיין סמוכים על שולחנו , בת אחת סובלת מאוטיזם וראוי לאשר להם פטור מאגרה. טענה נוספת טען המבקש בתשובתו לתגובת המשיבה והיא כי המשיבה מחזיקה בשני כובעים מצד אחד היא אשר שלחה הודעת צד ג' אשר בגינה עליו היה לשלוח הודעת צד ד' ומנגד היא אשר אחראית על הסטנדרטים מתי לאשר פטור מאגרה.
לטענת המשיבה יש לבקש פטור רק כמוצא אחרון והבקשה לפטור לא הוגשה כראוי, חסרים בה פרטים כמו מה הסכום הצבור בחסכון ומה מצב בני משפחתו האחרים והאם צד ג' ביקש הלוואה מהם או מאחרים. כמו כן טוען ב"כ המשיבה כי המבקש הוא בעלים של דירה בבני ברק .
מששקלתי את טענות הצדדים סבורני כי עלי לדחות את הבקשה. נימוקי תגובת המדינה מקובלים עלי. המבקש לא הניח תשתית עובדתית נאותה לבקשת פטור מאגרה, כך למשל לא פירט מהו סכום החיסכון שנצבר ומה שווי הדירה שבבעלותו.
משכך, הבקשה נדחית.
בהעדר תשלום האגרה עד ליום 1.12.017, הודעת צד ד' תימחק.
עניין הוצאות יילקח בחשבון בסיום ההליך.

הנני מזכיר את הצו לסיום כל ההליכים המקדמיים עד ליום 15.11.17.
כמו כן הנני מזכיר לצדדים שבקשות מקדמיות יש להגיש עד ליום 06.12.17.
תז"פ עיון לקביעת התיק להוכחות ליום 10.12.017.

המזכירות תמציא החלטה זו לצדדים בהקדם.

ניתנה היום, י"ד חשוון תשע"ח, 03 נובמבר 2017, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: ס. ק .
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: