ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין זיאד חמד נגד מועצה מקומית כאבול :

בפני כבוד השופט י. גריל, שופט בכיר

המבקש:

זיאד חמד
ע"י ב"כ עוה"ד מ. ספורי

נגד

המשיבה:
מועצה מקומית כאבול
ע"י ב"כ עוה"ד עמאד אלחאג'

פסק דין

א. בפניי בקשה לאישור הסתלקות מן התובענה ומן הבקשה לאישורה כייצוגית לפי סעיף 16 של חוק תובענות ייצוגיות, התשס"ו-2006.

ב. המבקש הגיש תובענה כנגד המשיבה בטענה שהמשיבה שלחה ביום 4.8.16 צו עיקול במדיה מגנטית למספר בנקים בניסיון לעקל כספים על שמו של המבקש. באותו יום עצמו שיגרה המשיבה צו עיקול במדיה מגנטית לאותם בנקים, והפעם בניסיון לבצע עיקול על חשבון רעייתו של המבקש.

נטען בבקשת האישור, כי מדובר בכפל פעולות אכיפה , דבר המביא להגדלת ההוצאות באופן בלתי סביר.

ג. לטענת המבקש, גובה המשיבה סכומים העולים על ההוצאות המרביות המותרות לפי ת קנות המסים (גבייה) (קביעת הוצאות מרביות), התשע"א-2011, ומכאן הסעד לו עותר המבקש , דהיינו, השבת הפרש הסכומים שגבתה המשיבה ביתר לכלל חברי הקבוצה , שהגדרתה היא: מי שהמשיבה נקטה נגדו בהליכי גבייה ואכיפה בגין אי תשלום מיסים, בתוספת תשלומים בגין הוצאות גבייה ואכיפה, בגין כל עיקול בנק ללא אבחנה בין אם קיים חשבון בנק, ובין ואם לאו.

ד. הבקשה נקבעה לישיבת קדם משפט ראשונה ליום 31.10.17, אך היום הוגשה בקשה מוסכמת להסתלקות המבקש מבקשת האישור ולדחיית תביעתו האישית.
צוין בבקשה, כי באי כוח הצדדים הגיעו לידי הסכמה, כאמור לעיל , וזאת לאחר שב"כ המשיבה העביר לב"כ המבקש נתונים שלפיהם הגיעו הצדדים לכלל מסקנה , כי יהא זה מן הראוי להגיש בקשת הסתלקות מוסכמת , וזאת בנסיבות העניין הספציפי בהליך זה.
ה. עוד צוין, כי המבקש ובא כוחו לא קיבלו ולא יקבלו כל טובת הנאה , או תמורה כלשהי, במישרין או בעקיפין, בקשר ל תובענה ו/או לבקשת האישור ומצורפים תצהיריהם של המבקש ובא כוחו.

ו. בשים לב לנימוקים שפורטו בבקשה המוסכמת, אני נעתר למבוקש וזאת בהתאם לסעיף 16 של חוק תובענות ייצוגיות.

ז. נוכח העובדה שאין בבקשת הסתלקות כדי ליצור מעשה בית דין (זולת כמובן לגבי המבקש עצמו) איני רואה מקום להורות לצדדים לפרסם מודעות בדבר הגשת בקשת ההסתלקות, או לנקוט בהליך למציאת תובע חלופי, ועיינו: ת"צ (מחוזי מרכז) 24356-04-10 הר עוז נ' כלל בריאות חברה לביטוח בע"מ (22.12.10).

ח. ישיבת קדם המשפט הקבועה ליום 31.10.17 – מבוטלת.

ט. נוכח כל האמור לעיל, אני מורה על דחיית התובענה האישית של המבקש ועל מחיקתה של בקשת האישור.

אין צו להוצאות.

המזכירות תמציא את העתקי פסק הדין לבאי כוחם של שני הצדדים.

ניתן היום, ט' חשוון תשע"ח, 29 אוקטובר 2017, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: זיאד חמד
נתבע: מועצה מקומית כאבול
שופט :
עורכי דין: