ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין ב.פ. נגד ספיר ד.ן. קמעונאות בע"מ :

בפני כבוד השופטת שולמית ברסלב

תובע

ב.פ.
ע"י ב"כ עוה"ד ח'אלד פייסל

נגד

נתבעת

ספיר ד.ן. קמעונאות בע"מ ח.פ. 514406016
ע"י ב"כ עוה"ד יוסף אפק ואח'

החלטה

בקשת התובע לדחיית מועד הוכחות

דין הבקשה להידחות.

בבקשה, אשר לא נתמכה בתצהיר לאימות העובדות המפורטות בה, לא מפורט כלל מתי הוגשה בקשת ההחמרה למוסד לביטוח לאומי (להלן "המל"ל"), באיזו שלב נמצאת הבקשה, אופי ההחמרה הנטענת, מתי החלה ההחמרה הנטענת, לאילו תוצאות בדיקות ממתין התובע והצפי לקבלתן, וכיו"ב פרטים ומועדים . לבקשה גם לא צורף ולו מסמך אחד ביחס למכלול טענות אלה. מכל מקום, מדובר בתביעה לפי פקודת הנזיקין, במסגרתה מונה מטעם בית המשפט, אשר מצא כי עקב התאונה נותרה לתובע נכות בשיעור של 10% בגין הצלקת בגב ולא נותרה לו נכות אורתופדית (ממצאים זהים נקבעו על ידי הועדות הרפואיות של המל"ל. ערר התובע נמשך על ידו).

כך גם, התאונה הנוספת היא עוד מיום 28.12.14 ואין בבקשה פירוט בדבר הנכות שנקבעה לתובע עקב תאונה זו – סוגה ושיעורה ; כמו גם איזה בקשות שוקל התובע להגיש בתיק זה בקשר לכך ומדוע הדבר נמנע ממנו עד כה. מכל מקום, מדובר בנתון שהיה ידוע זה מכבר; ולשיטת התובע, תאונה זו כלל לא קשורה לתביעה זו (ראו: סעיף 32 לתצהיר התובע והאמור בישיבה מיום 15.11.16).

המדובר בתביעה שהוגשה ביום 17.9.14 (והועברה לטיפולי ביום 23.2.15) בגין תאונת עבודה מיום 7.4.13. ההחלטה בדבר מועד ישיבת ההוכחות וסיכומים בעל פה ניתנה עוד ביום 9.2.17 נוכח הודעת התובע. אם וככל שסבר התובע כי התיק אינו בשל להוכחות, מכל סיבה שהיא, יכול היה להגיש בקשה מבעוד מועד, חלף המתנה עד ימים ספורים טרם הישיבה (התיק קבוע ליום 29.10.17). ודוקו: בהתאם למסמכים שצורפו להודעת תובע זו מיום 17.1.17, הלה טען להחמרה בכאבים כבר ב- 4/16.

נהיר כי בשלב זה, לא ניתן להקצות את פרק הזמן לתיק אחר, תוך פגיעה בכלל ציבור המתדיינים הממתין ליומו. מטעם זה, הסכמת הנתבעת אינה חזות הכל.

כך גם, בהעדר פרטים כאמור, לא ניתן לעכב את הדיון בתיק זה עד בלי די תוך המתנה להליכים שונים שנקט/ינקוט התובע (זאת מעבר לכך שהתאריכים המוסכמים אינם תואמים את יומן בית המשפט).

לפיכך, אחת משתיים:
אם התובע עומד על תביעתו – תתקיים ישיבת ההוכחות וסיכומים בעל פה במועדה;
ואילו אם לשיטת התובע, הוא חייב , תחילה , לקיים הליכים נוספים (במל"ל ו/או ביחס לתאונה הנוספת) – תמחק התביעה , ותוגש כשהתובע יהיה ערוך ומוכן לנהלה כדבעי. במקרה זה, יינתן פטור משליש אגרה וכן פטור מאגרת פתיחה אם התביעה תוגש תוך שנה.

התובע יודיע עמדתו עד ליום 26.10.17 והתיק יובא לעיוני בו ביום.

ניתנה היום, ה' חשוון תשע"ח, 25 אוקטובר 2017, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: ב.פ.
נתבע: ספיר ד.ן. קמעונאות בע"מ
שופט :
עורכי דין: