ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין ש. נ. נגד הפניקס חברה לביטוח בע"מ :

בפני כבוד השופטת הבכירה – אירית מני- גור

תובעים

ש. נ.

נגד

נתבעים

הפניקס חברה לביטוח בע"מ

החלטה

לפניי בקשה למנות לתובע מומחים בתחומים האורתופדיה, הנוירולוגיה, א.א.ג ועיניים בעקבות שתי תאונות דרכים האחת מיום 7.1.15 והשנייה ביום 12.1.16. הנתבעת התנגדה למנות מומחים. בנוסף טענה הנתבעת כי תצהיר הבריאות מטעם התובע אינו תקין וחסר תאונות מעברו.

בפתח הדברים יובהר, כי ככל שתצהיר הבריאות מטעם התובע אכן לוקה בחסר כטענת הנתבעת, יגיש ב"כ התובע תצהיר בריאות מעודכן, בטרם יכנס מינוי המומחה לתוקף.

לאחר שעיינתי בכתבי הטענות ובנספחים, אני סבורה שיש למנות לתובע מומחה בתחום האורתופדיה אשר יחווה דעתו על מינוי מומחה בתחום הנוירולוגיה בשלב זה.
לאחר התאונה הראשונה פנה התובע לקופ"ח כעבור יממה והתלונן על כאבים בצוואר ובחזה. בהמשך תועדו מספר פניות לאורתופד בעקבות כאבי צוואר, כתף וגב. בבדיקתו נמצאה רגישות והוא הופנה לפיזיותרפיה.
במועד התאונה השנייה נפגע התובע בראש והודגמה המטומה תת עורית במצח, דימום בפה, שבר קוי באף והוא התלונן על כאבי צוואר וגב. התובע אושפז ליום ושוחרר. בתיעוד מיום 16.2.16 צוין כי נגרם לו שבר בארובת העין.
תועדו מספר פניות לאורתופד בגין כאבי צוואר וכאבי גב לאחר התאונה. התובע נבדק ונמצאו הגבלות תנועה בצוואר ובגב. הלכה פסוקה כי על בימ"ש לנקוט בגישה מקילה בבחינת מסמכים המוגשים בתמיכה לבקשה למינוי מומחה רפואי (רע"א 44835-03-14 אפרתי שלמה נ' "הפול", פורסם ביום 30.4.14; רע"א 3007/12 פלונית נ' הראל חברה לביטוח בע"מ). לפיכך, ועל מנת שלא לחסום את דרכו של התובע, אני מורה על מינוי מומחה בתחום האורתופדיה . המומחה בתחום האורתופדיה יחווה דעתו על ה צורך במינוי מומחה בתחום הנוירולוגיה, שעה שהבקשה למינוי נוירולוג אינה נתמכת בתיעוד רפואי בתחום זה למעט סיכום אישפוז, שם צוין כי הוא סבל מחבלת ראש .

באשר לבקשה למנות מומחים בתחום העיניים ו-א.א.ג – מעיון בסיכום אשפוז לאחר התאונה השנייה (12.1.16), עלה כי התובע סבל מדימום בפה, שבר קוי באף. למעט פנייה אחת לרופא עיניים ביום 15.2.16 שם צוין כי נגרם לו שבר בארובת העין והרופא הפנה אותו לאופטימטריסט אין כל תיעוד נוסף, והבקשה למינוי א.א.ג לא נתמכה בתיעוד רפואי למעט סיכום אשפוז. לפיכך , בשלב זה הבקשה למינוי מומחים בתחום העיניים וא.א.ג נדחית . ככל שהתובע יעמוד על בקשתו זו עליו לצרף תיעוד רפואי עדכני התומך בבקשה, על מנת שאשקול שנית את המינויים, כאמור לעיל.

1. אני מורה על מינוי ד"ר קובי בר אילן כמומחה רפואי בתחום האורתופדיה, המומחה יעיין במסמכים הרפואיים אשר יומצאו לו ע"י ב"כ בעלי הדין, יבדוק את התובע ויקבע ממצאים לגבי מצבו הרפואי בעקבות התאונות מיום 7.1.15 ומיום 12.1.16 ובמיוחד יקבע:
א. האם לוקה התובע כיום בנכות, ואם כן – לאיזו תקופה ומהו שיעור הנכות.
מהן הנכויות הזמניות שיש לקבוע לתובע ולאילו תקופות.
ב. האם יש לצפות לשיפור או להחמרה במצבו בעתיד.
ג. מהן המגבלות התפקודיות של התובע, אם בכלל, ובמיוחד בשים לב לעבודתו ולמקצועו.
ד. האם יהיה התובע זקוק לטיפולים רפואיים בעתיד, ואם כן – מהם סוגי הטיפולים ומהי העלות המשוערת של הטיפולים האלה לפי המחירים הנכונים להיום.
ה. המומחה יתייחס, בין השאר, לקשר שבין התאונה לבין מצב התובע נכון להיום.

2. על מינויי המומחה כאמור בצו זה, יחולו תקנות פיצויים לנפגעי תאונות דרכים ( מומחים), התשמ"ו-1986).

3. ב"כ בעלי הדין ימציאו למומחה הרפואיים את כל המסמכים הרפואיים המצויים תחת ידיהם והנוגעים לתובע, בתוך 30 ימים מהיום.

4. בשכר טרחת המומחה תישא הנתבעת ישירות בשלב זה, על פי חשבונית שתומצא לה ע"י המומחה, ואולם אם יקבע המומחה כי לא נותרה לתובע נכות בגין התאונה, תהא הנתבעת רשאית לעתור לקזז את סכום טרחת המומחה מסכום הפיצויים שישולמו לתובע. אני קובעת את שכ"ט המומחה בסך 4,500 + מע"מ.

5. המומחה מתבקש ליתן חוות דעתו תוך 60 יום, ורק לאחר ששכר טרחתו ישולם, כאמור.

6. ב"כ התובע ימציא העתק החלטתי למומחה.

7. לאחר קבלת חווה"ד ומשלוח שאלות הבהרה למומחה, יגישו באי כח הצדדים תחשיבי נזק, ב"כ התובע יגיש 45 יום לפני מועד הדיון הבא, וב"כ הנתבעת יגיש/תגיש 15 יום לפני מועד הדיון הבא.

ניתנה היום, ח' חשוון תשע"ח, 28 אוקטובר 2017, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: ש. נ.
נתבע: הפניקס חברה לביטוח בע"מ
שופט :
עורכי דין: