ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד דוד גפני :

דו"ח עיריה 201500038

לפני כבוד ה שופטת שלהבת קמיר-וייס

המאשימה

מדינת ישראל

נגד

הנאשמים
דוד גפני

<#1#
נוכחים:
בא כוח המאשימה עו"ד תורג'מן ועו"ד מור
בא כוח הנאשם עו"ד שלומי לוי

פרוטוקול

ב"כ הנאשם:
בנו של הנאשם שהיה בשירות קבע השתחרר, לקח את המושכות לידיו והוא מסדר את העניינים.

ב"כ המאשימה :
אנו הגענו להסדר, הנאשם הורשע ביום 19.10, והגעתי עם חברי להסדר, באופן כך שיוטל על הנאשם קנס בסך של 12,000 ₪ אשר ישולם ב- 24 תשלומים, כמו כן יינתן צו הריסה דחוי בשישה חודשים, ותחתם התחייבות בסכום כפול לתקופה של שלוש שנים, כמו כן נבקש צו הפסקת שימוש וצו הריסה שיכנסו לתוקפם בעוד 6 חודשים, ורישום הצו בלשכת רישום המקרקעין.

ב"כ הנאשם:
כך הוסכם, אבקש לאמץ את הסדר הטיעון.
התביעה מודעת לזה שמדובר בנאשם שעשה ככל יכולתו לקבל היתר, הוא עשה הוא ניסה, יש התנגדויות של שכנים וכו'. זה לא אדם שישב בחיבוק ידיים.
יתרה מזאת, ההסדר הזה זה לאור קשיים ראייתים, טענו להתיישנות בתחילת ההליך. יש פה כל מיני שיקולים מחוץ לתיק הזה, ישבנו עם התביעה ואבקש לכבד את ההסדר.

גזר דין

הנאשם הורשע בעבירה לפי סעיף 145 (א) לחוק התכנון והבנייה, התשכ"ה - 1965, יחד עם סעיפים 204 ו- 208 לחוק, כמפורט בכתב האישום, וזאת עוד ביום 19.10.17.

הנאשם הודה בהזדמנות הראשונה וחסך מזמנו של בית המשפט ושיקול זה הנני שוקלת לקולא.

בא כוח הנאשם, במסגרת הדיון הקודם, ובמסגרת הדיון שנערך היום, פירט בהרחבה את הקשיים אשר עמדו בתיק, את המאמצים הרבים אשר עשה הנאשם לאורך השנים על מנת לקבל את ההיתרים המיוחלים, ואף הפנה את בית המשפט לטענות התיישנות אשר היו בפי הנאשם.

לאור טיעוני הסנגור המלומד, גובש בין הצדדים הסדר טיעון שהינו על דרך הקולא, ובשים לב לטענות שהועלו על ידי הנאשם, הרי שהינו הוגן ראוי וסביר ולפיכך אאמצו, והנני גוזרת על הנאשם את העונשים כדלקמן:
קנס בסך 12,000 ₪ או 3 חודשי מאסר תמורתו. הקנס ישולם ב- 24 תשלומים חודשיים שווים ורצופים החל מיום 1.12.17 ובכל 1 לחודש שלאחריו. על הנאשם לפנות למשרדי הועדה המקומית / לרשות המקומית לקבלת שוברים.
ניתן בזה צו הריסה ואיסור שימוש לבנייה ולשימושים המפורטים בכתב האישום. צו ההריסה וצו איסור השימוש יכנסו לתוקפם עד ליום 27.10.18 אלא אם כן יהיו בידי הנאשם היתרים כדין.
ג. ב"כ המאשימה תדאג לרישום הצווים בלשכת רישום המקרקעין.
ד. הנאשם יחתום על כתב התחייבות להימנע מעבירה על חוק התכנון והבניה, סכום ההתחייבות 24,000 ₪ לתקופה של שנתיים מהיום. לא תיחתם ההתחייבות – יאסר הנאשם ל- 7 ימים.
ההתחייבות תחתם במשרד הסנגור ותומצא לתיק בית המשפט תוך 30 יום.

זכות ערעור תוך 45 יום לבימ"ש מחוזי.

ניתנה והודעה היום ו' חשוון תשע"ח, 26/10/2017 במעמד הנוכחים.

שלהבת קמיר-וייס, שופטת


מעורבים
תובע: מדינת ישראל
נתבע: דוד גפני
שופט :
עורכי דין: