ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד אברהם פנחסוב :

דו"ח עיריה 17132267 דו"ח עיריה 19204262

לפני כבוד ה שופטת שלהבת קמיר-וייס

המאשימה

מדינת ישראל

נגד

הנאשמים
אברהם פנחסוב


נוכחים:
בא כוח המאשימה עו"ד טערנשה
הנאשם בעצמו

פרוטוקול

הנאשם:
אני חניתי באדום לבן, אני מודה שחניתי אני לא מפריע לתנועה.
אני מראה לביהמ"ש אישור רפואי שאני סובל ממחלת ריאות קשה ואני לא יכול לנשום.
לכן אני חונה היכן שאני חונה, אני מתקשה ללכת ואז אני חונה.
מול המקום שחניתי יש דוכן, ושם קניתי דברים.
אסור לי להיכנס לבד למעלית ואני נופל, אני הלכתי וביקשתי קילו זה קילו זה, הפועל שלי מביא לי לאוטו ואני לא יכול ללכת הרבה, אני לא סתם חונה שם.

ב"כ המאשימה:
לנאשם נרשמו דוחות בתחום המסומן אדום לבן ובתחום תמרור עמידה חנייה ועצירה של רכב בתחום השוק העירוני, המקום הומה מאדם, והומה מכלי רכב, וכל חנייה במקום, מהווה חסימת נתיב נסיעה, דבר שגורם תלונות קשות מאוד מהציבור, בשל כך הוחלט בוועדת התנועה ובפיקוח לאכוף את כלי הרכב שנמצאים במקום. בעניין זה, ובמקרה ספציפי של הנאשם אני סובר שאי אפשר לפטור אותו בלא כלום, ואולי לחייבו בסכום סמלי של 50 ₪ לדו"ח.
אני מבקש להרשיע ולגזור על הנאשם קנס סמלי.


החלטה

כנגד הנאשם נרשמו שני דו"חות, שעניינם עצירת רכב בניגוד לחוק העזר לפתח תקווה (העמדת רכב וחנייתו), התשנ"א – 1991 בתחום המסומן אדום לבן.

הנאשם הבהיר בפתח הדיון, כי אכן חנה בתחום המסומן אדום לבן הואיל והינו נכה האוחז תו חנייה, ואין מחלוקת כי תו החנייה היה על שמשת הרכב והיה ידוע לכל כי הנאשם הינו נכה.

הנאשם הציג בפני מסמכים רפואיים התומכים בטענתו כי הינו סובל ממחלת ריאות קשה, מבעיות נשימה קשות וכי אלו אינם מאפשרות לו ללכת מרחק ארוך, ואף אינם מאפשרות לו לעשות פעולות בסיסיות כמו עליה במדרגות ו/או עליה במעלית.
מטעם זה, הבהיר הנאשם, כי חנה במקום אשר סומן אדום לבן, כאשר לטעמו לא היה בחנייה האמורה כדי לחסום נתיב נסיעה ו/או להפריע לתנועה, זאת על מנת לרכוש פירות וירקות בדוכן הקרוב למקום החנייה.

בא כוח המאשימה טען, כי הנאשם חנה במקום הומה מאדם, והומה מכלי רכב, וכי כל חנייה במקום מהווה חסימת נתיב נסיעה, דבר שגורם תלונות קשות מאוד מהציבור ובשל כך הוחלט בוועדת התנועה ובפיקוח לאכוף את כלי הרכב שנמצאים במקום.

בנסיבות אלו, עתר בא כוח המאשימה כי בית המשפט ירשיע את הנאשם וכי יטיל על הנאשם בנסיבות העניין קנס כספי נמוך.

לאחר ששמעתי טיעוני הצדדים, הרי שמצאתי כי הנאשם חנה במקום המסומן אדום לבן זאת לאור מצבו הבריאותי הקשה, אשר נתמך במסמכים רפואיים. אין חולק כי הנאשם הינו נכה, אין חולק וענין זה אף נתמך כאמור במסמכים שהוצגו הן לעיון בית המשפט והן לעיון בא כוח המאשימה, כי מצבו הרפואי של הנאשם הינו קשה, הנאשם אינו מסוגל ללכת יותר ממספר צעדים לאור בעיות בריאות קשות ובעיות נשימה קשות.

החוק מאפשר לנכה האוחז תו חניה לחנות בתחום המסומן אדום לבן, כל עוד אין בחנייה האמורה כדי להפריע לתנועה או לחסום נתיב נסיעה.

עיינתי בתמונות שהוצגו לי על ידי הצדדים ולא התרשמתי כי הנאשם חסם בחנייתו נתיב נסיעה כלשהו ו/או הפריע לתנועה.

בדיוק במצב דברים זה, בו מתקשה הנאשם בניידות, מאשר החוק לאוחזי תו נכה לחנות בתחומי מדרכה המסומנת באדום לבן, כ אשר אין בחנייתם האמורה כדי להפריע לתנועה ולציבור.

שמעתי בקשב רב טיעוני בא כוח המאשימה כי לטעמו עסקינן באזור הומה אדם, וכי העובדה כי בעלי תו חנייה חונים באזור גורמת לקשיים תנועתיים, אולם לטענה זו, יש לתת פתרון כולל על ידי עיריית פתח תקווה ומחלקת התנועה.

לאור כל האמור לעיל, הנני מורה על מחיקת כתבי האישום כנגד הנאשם.

ניתנה והודעה היום ו' חשוון תשע"ח, 26/10/2017 במעמד הנוכחים.

שלהבת קמיר-וייס, שופטת


מעורבים
תובע: מדינת ישראל
נתבע: אברהם פנחסוב
שופט :
עורכי דין: