ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין נעה הובלות רמסע בע"מ נגד חמוד הייתם :

לפני כבוד ה רשמת הבכירה נעמה פרס

התובעת

נעה הובלות רמסע בע"מ

נגד

הנתבעים
1.חמוד הייתם
2.שלמה תחבורה (2007) בע"מ

פסק דין

מונחת בפני תביעה, שעניינה תאונת דרכים, אשר אירעה ביום 5.4.15, במחלף יגור, בין רכב התובעת , בו נהג מר חיים הושע פרידמן, לבין רכב הנתבעים, בו נהג הנתבע 1. ביום 25.10.17 התקיים לפניי דיון הוכחות ב מסגרתו שמעתי את הנהגים המעורבים בתאונה. בתום הדיון, הסמיכוני הצדדים לפסוק בהתאם לסעיף 79א(א) לחוק בתי המשפט [נוסח משולב] התשמ"ד-1984. לאחר ניתוח חומר הראיות שהובא לפני , ובכלל זה טפסי הודעה מטעם הנהגים המעורבים ותמונות של הצומת המדובר, אני קובעת בזה, כי האחריות העיקרית לגרם התאונה (בשיעור 70%) רובצת לפתחו של נהג רכב הנתבעים. מן הראיות עולה, כי רכב הנתבעים נכנס לצומת בנסיעה שוטפת ובמהירות, באופן שסביר יותר לקבוע כי הנתבע 1 הוא זה שביצע מחטף רמזור וחצה את הצומת בניגוד למופע אור אדום ברמזור המוצב בכיוון נסיעתו. לעומתו, נהג רכב התובעת החל בנסיעה ממצב נייח, כאשר רכבו עמד ראשון בקו העצירה בצומת, בהמתנה להתחלפות מופע האור האדום ברמזור. יחד עם זאת, מצאתי להשית אחריות בשיעור 30% על נהג רכב התובעת שכן התרשמתי כי נהג רכב התובעת נהג ללא תשומת לב מספקת לתנאי הדרך, על אף שיכול היה להבחין, מבעוד מועד ברכב הנתבע 1, נוכח שדה הראיה הפתוח והרחב שלו, ובאופן זה לנסות למנוע את גרם התאונה. בנוסף לאמור, מצאתי לקבל כנכונה את עדותו הכנה של נהג רכב התובעת, ולהעדיף אותה על פני עדותו של הנתבע 1. מעדותו של הנתבע 1 עולה כי הוא צילם את מוקדי הנזק ברכבים בעת קרות התאונה ומסר את התמונות אל הנתבעת 2. הנתבעת 2 לא נתנה הסבר סביר מדוע תמונות אלה, מזמן אמת, לא הוצגו כראיה בדיון. זאת ועוד, טופס הודעה מטעם הנתבע 1 הוקלד רק ביום 10.6.16, לאחר כחודשיים ממועד קרות התאונה, וזאת רק לאחר שנשלח לו מכתב על ידי הנתבעת 2, בו התבקש לגשת לאחד מסניפי הנתבעת 2 ולמלא דוח תאונה.

אשר על כן, ובהיעדר כל טענה לעניין הנזקים הנתבעים ושיעורם (צורפה קבלה לעניין שכ"ט השמאי והופחתו מן הנזק הנתבע עלויות שרידים) , אני מקבלת את התביעה ברובה ומחייבת את הנתבעים, באמצעות הנתבעת 2, לשלם לתובעת, סך של 4,445 ₪, בתוספת הפרשי הצמדה כחוק מיום 25.7.16 ועד ליום התשלום המלא בפועל. כמו כן יישאו הנתבעים, באמצעות הנתבעת 2, באגרת משפט בסך 375 ש"ח, שכר עד התובעת כפי שנפסק במהלך הדיון, ושכ"ט עו"ד בסך של 1,800 ₪. הסכום הכולל ישולם בתוך 30 ימים ממועד קבלת פסה"ד. הנתבעת 2 תישא בשכר העד מטעמה.
נוכח סיום ההליך לפי סעיף 79א(א) לחוק בתי המשפט [נוסח משולב], התשמ"ד-1984, אני פוטרת את התובעת מתשלום המחצית השנייה של אגרת בית משפט .
ניתן היום, ו' חשוון תשע"ח, 26 אוקטובר 2017, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: נעה הובלות רמסע בע"מ
נתבע: חמוד הייתם
שופט :
עורכי דין: