ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין הפניקס חברה לביטוח בע"מ נגד עאסי עארף :

בפני כבוד ה רשם בכיר אדי לכנר

תובעת

הפניקס חברה לביטוח בע"מ

נגד

נתבע

עאסי עארף

פסק דין

בפניי תביעה בסך 9,504 ₪ בגין נזק שנגרם לרכב התובעת עקב תאונה שהתרחשה בין רכב התובעת לרכב הנתבעים.

רקע ועובדות

התובעת הינה חברת ביטוח אשר עת קרות התאונה ביטחה את רכב עדת התביעה אשר מעורבת בתאונה.
הנתבע הינו אדם פרטי אשר עת קרות התאונה נהג ברכב נשוא התאונה.

ביום 9.12.13 כאשר עצר רכב התובעת בשביל גישה המוביל לפתח חניון, חלף על פניו רכב הנתבע. בין השניים התרחשה תאונה אשר גרמה לנזקים האמורים בכתב התביעה לרכב התובעת.

טענות התובעת

התובעת טוענת כי במועד קרות התאונה, ניסתה היא לנסוע בשביל גישה המוביל לחניון. לטענתה, החלה לפתע המשאית שממולה לנסוע תוך שהיא מתנגשת ברכבה.

טענות הנתבע

הנתבע טוען כי במועד קרות התאונה, הבחין הוא ברכב התובעת מגיע בשביל המוביל לחניון תוך שהוא מאותת ימינה לפניה. לטענתו, נהגת התובעת היא זו שנסעה והתנגשה במשאיתו וגרמה לנזקים האמורים בכתב התביעה.

דיון והכרעה

בדיון שבפניי, נכחו באי כוח הצדדים, הצדדים עצמם ועדת התביעה.
תחילה, העידה בפניי עדת התביעה, הגב' ברק ליאנה אשר מסרה כי משהבחינה במשאית גדולה מגיעה באותו השביל בו היה רכבה, חששה שמא לא תוכל להיכנס לחניון כמו שצריך ועל כן נעמדה במקום עם רכבה. לטענתה, לפתע החלה המשאית הגדולה לנסוע וזאת ,ללא כל אות אזהרה, תוך פניה שמאלה. בעקבות הפניה, גרמה המשאית לפגיעה ברכבה של התובעת ולנזקים בשמשה הקדמית ופנס הרכב. לאחר מכן, העיד בפניי הנתבע בעצמו. לטענתו, הוא פנה בדברים אל נהגת התובעת באומרו כי אין שניהם יוכלו לעבור את השביל בו בזמן ועל כן מבקש ממנה לעצור במקום על מנת לאפשר לו להשלים את היציאה ומיד לאחר מכן היא תוכל לנסוע בבטחה. לטענתו של הנתבע, התובעת הסכימה ואישרה דבריו של הנתבע אך משהחל לנסוע, לפתע החלה גם נהגת התובעת בעצמה לנסוע והתנגשה במשאית שלו.

לאחר ששמעתי את הצדדים, עיינתי בכתבי הטענות ובתמונות הנזק, אני קובע כי דין התביעה להתקבל במלואה ולהלן נימוקיי:

אני מעדיף את גרסת נהגת התובעת על פני גרסת נהג הנתבע לפיה רכבה עמד בזמן התאונה כאשר המשאית פנתה שמאלה על מנת לצאת מהשביל.

גרסת התובעת לא נסתרה והיא תואמת לאמור בטופס ההודעה ומנגד גרסתו של הנתבע אינה תואמת את האמור בטופס ההודעה , שם לא ציין כי עצר וביקש מנהגת התובעת לעצור כפי שהעיד בפני וכן העיד שככלל לא ראה את רכב התובעת נוסע , אלא הרגיש מכה באמצע המשאית כאשר המשאית הייתה בתנועה.

לאור האמור אני קובע כי דין התביעה להתקבל במלואה.

סוף דבר

התביעה מתקבלת. הנתבע ישלם לתובעת סך של 9,504 ₪ בצירוף שכר העדה בסך 400 ₪ , שכ"ט עו"ד בשיעור 17.55% ובתוספת אגרה כפי ששולמה.
התשלום יבוצע תוך 30 יום מיום מתן פס"ד זה.

ניתן היום, ו' חשוון תשע"ח, 26 אוקטובר 2017, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: הפניקס חברה לביטוח בע"מ
נתבע: עאסי עארף
שופט :
עורכי דין: