ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מאיר שירזי נגד אילן ליטאי :


לפני כבוד ה שופטת מי-טל אל-עד קרביס

התובע

מאיר שירזי

נגד

הנתבעים

  1. אילן ליטאי
  2. מנורה חברה לביטוח בע"מ

החלטה

לפני בקשה לביטול פסק דין שניתן בתאריך 25.7.17 אשר דחה את תביעת התובע, שלא להתייצב לדיון חרף זימונו כדין, נגד נתבע 1. התביעה נגד נתבעת 2, נמחקה.

התובע טוען כי טעה לחשוב שהדיון לא יתקיים, מאחר שבהחלטת בית המשפט מתאריך 18.4.17 (כשלושה חודשים לפני הדיון) נכתב כי אין בתיק אישורי מסירה כדין לנתבעים, ובלעדיהם לא ניתן יהיה לדון בתביעה והיא תמחק. התובע אף צרף תמונות של אזור האירוע ושל רכבו, כמו גם דוח פעולה של משטרת ישראל התומכים לטענתו בתביעתו.

נתבעים 1-2 מתנגדים לביטול הפסק.

עיינתי בתיק בית המשפט, לרבות בבקשת התובע ובתגובת נתבעים 1-2.

בבוא בית המשפט לשקול את ביטול פסק הדין, יש לבחון את הסיבה בעטיה לא התייצב התובע לדיון ואת סיכויי ההליך.

במקרה דנן, על פני הדברים, התובע, שהיה לו אינטרס לקיים את הדיון, לא נהג בזלזול כלפי בית המשפט או כלפי הצד שכנגד, אלא טעה לחשוב בתום לב כי הדיון לא יתקיים. אעיר כי בכתב התביעה התובע ציין את כתובת נתבע 1 ככתובת נתבעת 2, ולפיכך נתבע 1 לא קיבל זימון ונתבעת 2 היא שהודיעה לו על הדיון.

אשר לסיכויי התביעה; אין מחלוקת כי התובע נסע ברחוב יוספטל, והנתבע ביקש להשתלב אליו מימין. התובע טוען כי נתבע 1 לא שעה להוראות תמרור "תן זכות קדימה" שהיה מוצב בנתיבו והתנגש בעוצמה בצד הימני של רכבו. התמונות שהציג מעידות על קיומו של נזק ( אם כי הוא פוצה על ידי חברת הביטוח שלו והתביעה היא בגין השתתפות עצמית והפסדים שונים נוספים). נתבע 2 טוען כי התובע הוא שסטה לכיוון רכבו ופגע בו. במכלול הדברים, לתובע טענה הראויה להישמע, וכדי לאפשר לו לקבל את יומו בבית המשפט, אני מורה על ביטול פסק הדין מתאריך 25.7.17.

עם זאת, מאחר שנתבע 1 התייצב לדיון והמתין לשווא, התובע תישא בהוצאותיו (גם בקשר עם הגשת תגובה לבקשה לביטול פסק דין) , ללא קשר לתוצאות ההליך, בסכום של 500 ₪ אשר ישולמו בתוך 30 ימים מהיום.

בשולי הדברים, מאחר שפסק הדין ניתן במהלך הפגרה, מועד הגשת הבקשה לביטולו (7.9.17) לא היה בחלוף התקופה הקבועה בתקנה 12 לתקנות שיפוט בתביעות קטנות (סדרי דין) תשל"ז – 1976.

המזכירות תקבע את התיק לפני מותב הדן בתיקי תביעות קטנות.

המזכירות תמציא החלטתי זו לצדדים.
ניתנה היום, ה' חשוון תשע"ח, 25 אוקטובר 2017, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: מאיר שירזי
נתבע: אילן ליטאי
שופט :
עורכי דין: