ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין יגאל בן-צבי נגד מדינת ישראל :

בבית המשפט העליון בירושלים
רע"פ 6238/98 - ב'

בפני: כבוד השופטת ד' ביניש

המערער: יגאל בן-צבי

נגד

המשיב: מדינת ישראל

בקשה לעיכוב ביצוע גזר דין

בשם המבקש: עו"ד רונית פאר

בשם המשיבה: עו"ד יריב אבן-חיים

בית משפט השלום הטיל על המבקש מאסר של 24 חודשים, 18 מתוכם לריצוי בפועל, והשאר על תנאי לתקופה של שלוש שנים. בנוסף, הוטל על המבקש קנס בסך 30,000 ש"ח.

החלטה

בית משפט השלום הטיל על המבקש מאסר של 24 חודשים, 18 מתוכם לריצוי בפועל, והשאר על תנאי לתקופה של שלוש שנים. בנוסף, הוטל על המבקש קנס בסך 30,000 ש"ח.

המבקש ערער לבית המשפט המחוזי בתל אביב-יפו כנגד חומרת העונש שהוטל עליו. בית המשפט החליט למתן את עונש המאסר בפועל שגזר בית משפט השלום, ולהעמידו על 7 חודשים.

על פסק דינו של בית המשפט המחוזי הגיש המבקש לבית משפט זה בקשת רשות ערעור, וכן בקשה לעיכוב ביצוע העונש. ביום 17.11.98 דחה כבוד הנשיא את שתי הבקשות, וקבע כי המבקש יתייצב לריצוי עונשו ביום 13.12.98.

ביום 11.12.98 הגיש המבקש בקשה לעיכוב ביצוע גזר הדין, בהסכמת המדינה. כבוד הנשיא קיבל את הבקשה המוסכמת, והורה על דחיית מועד ריצוי מאסרו של המבקש עד ליום 10.1.99.

בפניי בקשה נוספת של המבקש לעיכוב ביצועו עונשו. המבקש מבסס בקשתו על כך שהגיש לנשיא המדינה בקשת חנינה, וכן על מצב בריאותו הלקוי.

לאחר שעיינתי בבקשה ובתגובת המדינה, נחה דעתי כי דינה של הבקשה להידחות. כלל הוא כי בקשת חנינה אינה מספקת כדי להצדיק עיכוב ביצוע העונש, אלא במקרים נדירים ויוצאים מן הכלל. ( ראה: דנ"פ 4603/97 אהרון משולם נ' מדינת ישראל (טרם פורסם) והאיזכורים שם). המבקש לא הראה כל טעם מיוחד ויוצא דופן המצדיק סטייה מכלל זה בעניינו. מן המסמכים הרפואיים שצורפו לבקשה עולה כי המבקש זקוק למעקב רפואי ולטיפול תרופתי, אולם אין מניעה כי המבקש יקבלם במסגרת שירות בתי הסוהר.

אשר על כן, הבקשה נדחית. המבקש יתייצב לריצוי עונשו ביום 17.1.99 עד השעה 12:00, במזכירות בית המשפט המחוזי בתל-אביב-יפו.

ניתנה היום כ"ד בטבת התשנ"ט (12.1.99).

ת

העתק מתאים למקור
שמריהו כהן - מזכיר ראשי
98062380.N07


מעורבים
תובע: יגאל בן-צבי
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: