ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין משה מוגרבי נגד מדינת ישראל :

בפני: כבוד המשנה לנשיא ש' לוין

המבקש: משה מוגרבי

נגד

המשיבה: מדינת ישראל

בקשת רשות ערעור על פסק דין בית המשפט
המחוזי בתל אביב מיום 24.8.97 בע"פ
627/97

בשם המבקש: עו"ד שמחה ניר

בבית המשפט העליון

החלטה

1. זוהי בקשת רשות לערער על פסק דינו של בית המשפט המחוזי בתל אביב אשר דחה את בקשת ביטול פסק הדין שניתן בהעדר התייצבות בא כוח המבקש.

בא כוחו של המבקש הגיש בקשה לדחית מועד דיון שנקבע לתקופת הפגרה, מן הטעם שאין הוא מופיע בפגרה "זולת במקרים נדירים ומיוחדים". בא כוח המשיבה לא הביע התנגדות לבקשה, וזו נדחתה על ידי בית המשפט. לטענת בא כוחו של המבקש לא הומצאה לו ההחלטה בבקשה, והוא לא הצליח לברר במזכירות בית המשפט את תוכנה עד למועד הדיון. לטענתו הגיע ביום שנקבע לדיון לבית המשפט אך אחר את המועד מאחר וכבר ניתן פסק דין הדוחה את הערעור בהעדר התייצבות. בית המשפט סרב לבטל את פסק דינו על פי בקשה שהוגשה לו יותר משנה לאחר מכן.

2. דין הבקשה להידחות. לא זו בלבד שאין בקשה זו מעוררת כל שאלה משפטית בעלת חשיבות, בית המשפט המחוזי צדק לגוף הענין. מחדלה של המזכירות, אם אכן היה כזה, בהמצאת ההחלטה לבא כוח המבקש, אינו פוטר אותו מלהתייצב לדיון, ואין הוא רשאי לפטור עצמו מהתייצבות רק משום שבעל הדין שכנגד לא התנגד לבקשת הדחיה. בית המשפט אינו כבול להסכמות דיוניות בין בעלי הדין, והיה על המבקש להתייצב במועד שנקבע זולת אם קיבל החלטה שיפוטית הדוחה אותו למועד אחר.

הבקשה נדחית ללא צורך לקבל עליה תגובה.
ניתן היום יב בטבת תשנ"ט (31.12.98).

המשנה לנשיא

העתק מתאים למקור
שמריהו כהן - מזכיר ראשי
98083490.B01


מעורבים
תובע: משה מוגרבי
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: