ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין חאלד אבולעפיה נגד מדינת ישראל :

המבקש: חאלד אבולעפיה

נגד

המשיבה: מדינת ישראל

בקשת רשות ערעור על פסק דינו של בית המשפט המחוזי בתל אביב יפו מיום 16.9.98 בע"פ 248/96 וע"פ 286/96 שניתן על ידי כבוד השופטים י' גרוס, י' בן שלמה ומ' רובינשטיין

תאריך הישיבה: כג' בטבת התשנ"ט (11.01.99)

בשם המבקש: עו"ד אורי רון
בשם המשיבה: עו"ד עמנואל לינדר

החלטה ופסק דין

בכל טענותיו של בא כוח המבקש בכתב ובטיעונו בפנינו, לא מצאנו עילה להתערב בפסק דינו של בית המשפט המחוזי, אשר קבע שהרשעתו של המבקש על כנה תעמוד. בודאי, אין הצדקה למתן רשות ערעור לערכאה נוספת, ככל שנוגע הדבר להרשעתו של המבקש.
בעניין אחד מסכימה המדינה, שתינתן למבקש רשות ערעור והערעור יתקבל. עונש המאסר של ארבע שנים, חלף הקנס שהוטל עליו, חורג מעונש המאסר שניתן היה להטיל על המבקש. העונש המכסימלי הוא שלוש שנים בלבד. לפיכך, ניתנת רשות לערער והערעור מתקבל, במובן זה שאנו מתקנים את פסק הדין כך שאם לא ישולם הקנס אשר הוטל על המבקש, הוא ירצה שלוש שנות מאסר. יתר חלקי הבקשה נדחים.
ניתן היום, כג' בטבת התשנ"ט (11.1.99).

בבית המשפט העליון

החלטה

על המבקש לרצות מאסר בעבודות שירות. ריצוי עבודות השירות עוכב עד כה. מתבקש דו"ח נוסף של הממונה על עבודת שירות. התיק מוחזר לבית משפט השלום, ואליו יומצא דו"ח הממונה על עבודות השירות כאמור, ועל פיו יחליט בית משפט השלום על דרך ריצוי עבודות השירות ותחילת ריצויין.

ניתנה היום, כג' בטבת התשנ"ט (11.1.99).

החלטה

עיכוב הביצוע של עונש הקנס שהוטל על המבקש יחול עד למתן החלטה על ידי בית משפט השלום בעניין עבודות השירות. בית משפט השלום יוכל גם לדון בבקשת המבקש לשלם את הקנס בתשלומים, בקשה אשר בא כוח המבקש הודיענו שבכוונתו להגיש.

ניתנה היום, כג' בטבת התשנ"ט (11.1.99).

העתק מתאים למקור
שמריהו כהן - מזכיר ראשי
עכב/
98059790.E05


מעורבים
תובע: חאלד אבולעפיה
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: