ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין בני קוגן נגד עו"ד קרן אוגינץ :

החלטה בתיק רע"א 5613/17 בבית המשפט העליון

לפני: כבוד הרשמת ליאת בנמלך

המבקש:
בני קוגן

נ ג ד

המשיבים:
1. עו"ד קרן אוגינץ - מנהלת מיוחדת

2. הכונס הרשמי והאפוטרופוס הכללי

סיווג הליך

החלטה

1. בקשת רשות הערעור שבכותרת נסבה על החלטת בית המשפט המחוזי בחיפה מיום 11.6.2017, בה ניתן למבקש-חייב בהליך פשיטת רגל, הפטר מותנה כנגד הוספת סך של 153,500 ש"ח לקופת פשיטת הרגל, סכום אשר ישולם מתוך פיצויים שנפסקו לטובתו בגין נזקי גוף שנגרמו לו בשל תאונת דרכים בה היה מעורב.

בפתח בקשת רשות הערעור הבהיר המבקש כי הגיש בקשת רשות ערעור "מטעמי זהירות" שכן נראה כי מדובר ב"פסק דין".

המשיבים התבקשו להגיש תשובתם לבקשת רשות הערעור (החלטת כבוד השופט ד' מינץ מיום 25.7.2017). המשיב 2, כונס הנכסים הרשמי, ציין בתשובתו כי ההחלטה עליה נסב ההליך היא "צו בפשיטת רגל", ועוד ציין כי הוגש על ידו ערעור על אותה ההחלטה (ועל כן לא התנגד הוא למתן רשות ערעור, ולחלופין כי בקשת רשות הערעור תידון כערעור שכנגד). גם לעמדת המשיבה 1 נתונה למערער זכות ערעור על ההחלטה, והיא הדגישה כי מדובר בהחלטה המביאה לכלל סיום את הליך פשיטת הרגל.

2. נוכח עמדות הצדדים לעניין דרך ההשגה על ההחלטה, הועבר ההליך לטיפולי לבחינת סיווגו.

לאחר שעיינתי בחומר שלפניי סבורה אני כי אכן, וכפי שסבורים הצדדים כולם, נתונה למבקש זכות ערעור על ההחלטה (בין אם כיוון שעניין לנו ב"צו בפשיטת רגל" ובין אם כיוון שמדובר ב"פסק דין" הסוגר יחידה דיונית).

בנסיבות אלו, ובהתחשב בעמדות שהובעו בתשובות שהגישו המשיבים, ישונה סיווגו של ההליך לערעור בזכות.

המבקש ישלים את סכום האגרה בתוך עשרה ימים מעת המצאת ההחלטה לידיו, והמזכירות תשנה את סיווג ההליך ותתייק את ההחלטה בתיקי השופטים.

לאחר ביצוע האמור, יועבר התיק ליומן לקביעת מועד דיון, וזאת בצוותא חדא עם הערעור שהגיש כונס הנכסים הרשמי על אותה ההחלטה (ע"א 6447/17).

ניתנה היום, כ"ה בתשרי התשע"ז (‏15.10.2017).

ליאת בנמלך


מעורבים
תובע: בני קוגן
נתבע: עו"ד קרן אוגינץ
שופט :
עורכי דין: