ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין שרה שיינדל רוט נגד יהודית שטרן רוט :

65
לפני כבוד ה שופטת כוכבה לוי

המבקשת:
שרה שיינדל רוט

נגד

המשיבים:

  1. יהודית שטרן רוט
  2. חנה קסטנבוים
  3. רחל רוט

החלטה

לפניי בקשה לעניין זהות הנתבעים בהליך בעקבות פטירתו של אליעזר דב רוט ז"ל (להלן: "המנוח"). זאת לציין כי רחל רוט, אלמנתו, הינה היורשת היחידה על פי צוואת המנוח.

המבקשת טוענת כי יש לצרף את הגב' רחל רוט, היורשת על פי צוואת המנוח וכן את ילדיו של המנוח וצאצאיהם על אף שאינם יורשים בפועל.
מנגד המשיבות 1-2 טוענות כי יש להורות על צירוף של הגב' רחל רוט בלבד מכוח מעמדה כיורשת של המנוח.

לאחר שעיינתי בצו קיום צוואה שניתן ביום 24/4/17 בעניין עזבון המנוח אני קובעת כי להליך שלפניי תצורף רחל רוט, אלמנתו, שהינה היורשת היחידה על פי הצוואה, בלבד.

אמנם על פי צוואתו של המנוח, ביקש כי ילדיו יירשו את רכושו במקרה שבו הגב' רחל רוט לא תהא בין החיים במועד פטירתו, אולם משאין זה המצב הרי שילדיו אינם בגדר יורשים ואין להם מעמד משפטי בהליך שלפניי מכוח צו קיום הצוואה.
לא מצאתי בסיס לטענת המבקשת כי יש לצרף את ילדיו של המנוח מכוח זכותם להגן על זכות הירושה, שכן זכותם כיורשים טרם באה לעולם .ממילא כעת כאשר הגב' רחל רוט היא היורשת היחידה של המנוח, הרי שאין כל משמעות להוראות חלופיות של המנוח בצוואתו.

במסגרת התגובה לתשובה טענה המבקשת כי ילדיו של המנוח הם צד דרוש להליך מטעמים שונים. ברם, טענות אלו הובאו לראשונה בעת הגשת התגובה לתשובה כך שממילא לא מונחת בפני בית המשפט בקשה בעניין צירוף צד דרוש אלא הבקשה הינה לקביעת זהות הצדדים להליך בשל פטירת המנוח בהתאם לצוואתו.
זאת ועוד, הנימוקים להיותם צד דרוש נטענו בלא שהוגש תצהיר לתמיכה בטענות אלו.
יש להדגיש כי בירור התובענה עוכב חודשים רבים עד להבהרת זהות הצדדים ורק כעת עלתה הטענה בדבר צירוף נתבעים שונים בשל היותם "צד דרוש להליך".

מאחר שכתב תביעה מתוקן שבו מופיעה הגב' רחל רוט כנתבעת כבר הוגש לבית המשפט ביום 29/9/16, לא נדרשות המשיבות 1-2, להגיש כתב תביעה מתוקן נוסף.

המבקשת והגב' רחל רוט שצורפה במסגרת החלטה זו כנתבעת נוספת רשאיות להגיש כתב הגנה מתוקן בתוך 30 ימים .לאחר מכן תהיינה רשאיות המשיבות 1-2 להגיש כתב תשובה בתוך 15 ימים.

קובעת את התיק לישיבת קדם משפט שתתקיים ביום 15/1/18, בשעה 12:30, במהלך ישיבת קדם המשפט תידונה כלל הבקשות התלויות ועומדות בפני בית המשפט.
יובהר לצדדים כי עליהם להשלים את שלב ההליכים המקדמיים על בסיס כתבי הטענות המתוקנים עובר למועד ישיבת קדם המשפט ועל פי המועדים הקבועים בתקנות סדר הדין האזרחי, תשמ"ד – 1984.

ניתנה היום, י"ד תשרי תשע"ח, 04 אוקטובר 2017, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: שרה שיינדל רוט
נתבע: יהודית שטרן רוט
שופט :
עורכי דין: